Խորհրդարանում հյուրընկալվեց ՀՀ-ում Նիդերլանդների դեսպանը
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը մայիսի 12-ին հանդիպեց ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսի հետ:
Խմբակցության ղեկավարը, ողջունելով հյուրին, շնորհավորեց նրան պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու առթիվ եւ հույս հայտնեց, որ իր գործունեությամբ Նիկո Սխերմերսը կնպաստի երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ հարաբերությունների զարգացմանը:
Զրուցակիցները քննարկեցին երկկողմ կապերի առավել խորացմանը վերաբերող հարցեր: Դեսպանը կարեւորեց «Լուսավոր Հայաստան»-ի համագործակցությունը նիդերլանդական  Ազատության եւ ժողովրդավարության ժողովրդական կուսակցության (VVD) հետ:
Հանդիպման ընթացքում Մարուքյանն անդրադարձավ Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների վերադարձի հարցին՝ կարեւորելով Նիդերլանդների Թագավորության կառավարության ջանքերը` ուղղված հայ ռազմագերիների` օր առաջ հայրենիք վերադառնալուն:
Քննարկվեցին նաեւ հունիսին Հայաստանում տեղի ունենալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը վերաբերող հարցեր:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Լիտվայի վարչապետ Ինգրիդա Շիմոնիտեի հետ
Պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Լիտվայի վարչապետ Ինգրիդա Շիմոնիտեին: Ողջունելով հայկական պատվիրակությանը Լիտվայի կառավարությունում՝ գործադիրի ղեկավարը նշել է, որ երկու երկրների հարաբերությունները դինամիկ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Լիտվայի նախագահ Գիտանաս Նաուսեդայի հետ
Պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող Ազգային ժողովի պատվիրակությունը՝ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ, հանդիպել է Լիտվայի նախագահ Գիտանաս Նաուսեդայի հետ: Ողջունելով հայկական պատվիրակությանը՝ Լիտվայի նախագահը փաստել է, որ այս տարի լրանում է մեր երկու պետությունների միջեւ դիվա...
Ազգային ժողովը կրկին բացել էր դռները
Մայիսի 12-ին Ազգային ժողովը կրկին բացել էր իր դռները երիտասարդների առջեւ: Այստեղ էին  ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի ուսանողները: Հյուրերի հետ հանդիպեցին Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Վիկտոր Ենգիբարյանը եւ Նիկոլայ...

Ambassador of the Netherlands to RA Hosted in Parliament
On May 12, the Head of the RA NA Bright Armenia Faction Edmon Marukyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to the RA Nico Schermers.
Welcoming the guest, the Head of the Faction congratulated him on being appointed in the responsible post and expressed hope that with his activity Nico Schermers would promote the development of the relations between the parliaments of the two countries.
The interlocutors discussed issues on more deepening of bilateral ties. The Ambassador highlighted the cooperation with the Dutch People's Party for Freedom and Democracy (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie -VVD).
During the meeting Marukyan touched upon the issue of the return of the Armenian prisoners of war being detained in Azerbaijan, highlighting the efforts of the Government of the Kingdom of the Netherlands directed to returning of the Armenian prisoners of war as soon as possible.
Issues regarding the holding of the snap parliamentary elections to take place in Armenia in June were discussed.
RA NA Speaker Ararat Mirzoyan Meets with Prime Minister of Lithuania Ingrida Šimonytė
The Delegation of the RA National Assembly led by the NA Speaker Ararat Mirzoyan on an official visit to the Republic of Lithuania met with the Prime Minister of Lithuania Ingrida Šimonytė.Welcoming the Armenian Delegation in the Government of Lithuania, the Head of the executive body has noted...
Delegation Led by RA NA Speaker Ararat Mirzoyan Meets with President of Lithuania Gitanas Nausėda
The Delegation of the RA National Assembly led by the NA Speaker Ararat Mirzoyan on an official visit to the Republic of Lithuania met with the President of Lithuania Gitanas Nausėda.Welcoming the Armenian Delegation, the President of Lithuania has documented that this year marks the 30th anniv...
National Assembly Again Opens its Doors
On May 12, the National Assembly again opened its doors to the young people. The students of the RA Public Administration Academy were here. The Chair of the Standing Committee on European Integration Armen Yeghoyan, the deputies of My Step Faction Viktor Yen...