Խորհրդարանում հյուրընկալվեց ՀՀ-ում Նիդերլանդների դեսպանը
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը մայիսի 12-ին հանդիպեց ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսի հետ:
Խմբակցության ղեկավարը, ողջունելով հյուրին, շնորհավորեց նրան պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու առթիվ եւ հույս հայտնեց, որ իր գործունեությամբ Նիկո Սխերմերսը կնպաստի երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ հարաբերությունների զարգացմանը:
Զրուցակիցները քննարկեցին երկկողմ կապերի առավել խորացմանը վերաբերող հարցեր: Դեսպանը կարեւորեց «Լուսավոր Հայաստան»-ի համագործակցությունը նիդերլանդական  Ազատության եւ ժողովրդավարության ժողովրդական կուսակցության (VVD) հետ:
Հանդիպման ընթացքում Մարուքյանն անդրադարձավ Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիների վերադարձի հարցին՝ կարեւորելով Նիդերլանդների Թագավորության կառավարության ջանքերը` ուղղված հայ ռազմագերիների` օր առաջ հայրենիք վերադառնալուն:
Քննարկվեցին նաեւ հունիսին Հայաստանում տեղի ունենալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը վերաբերող հարցեր:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Լիտվայի վարչապետ Ինգրիդա Շիմոնիտեի հետ
Պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Լիտվայի վարչապետ Ինգրիդա Շիմոնիտեին: Ողջունելով հայկական պատվիրակությանը Լիտվայի կառավարությունում՝ գործադիրի ղեկավարը նշել է, որ երկու երկրների հարաբերությունները դինամիկ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Լիտվայի նախագահ Գիտանաս Նաուսեդայի հետ
Պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող Ազգային ժողովի պատվիրակությունը՝ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ, հանդիպել է Լիտվայի նախագահ Գիտանաս Նաուսեդայի հետ: Ողջունելով հայկական պատվիրակությանը՝ Լիտվայի նախագահը փաստել է, որ այս տարի լրանում է մեր երկու պետությունների միջեւ դիվա...
Ազգային ժողովը կրկին բացել էր դռները
Մայիսի 12-ին Ազգային ժողովը կրկին բացել էր իր դռները երիտասարդների առջեւ: Այստեղ էին  ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի ուսանողները: Հյուրերի հետ հանդիպեցին Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Վիկտոր Ենգիբարյանը եւ Նիկոլայ...

В парламенте – посол Нидерландов в РА
12 мая руководитель фракции НС «Просвещенная Армения» Э.Марукян встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Нидерландов в РА Нико Схермерсом.
Приветствуя гостя,  руководитель фракции поздравил его с назначением на ответственную должность и выразил надежду, что своей деятельностью г-н Схермерс посодействует развитию отношений между парламентами двух стран.
Собеседники обсудили вопросы углубления двусторонних связей. Посол особо выделил сотрудничество «Просвещенной Армении» с нидерландской Народной партией свободы и демократии (VVD).
В ходе встречи Марукян затронул проблему удерживаемых Азербайджаном   армянских военнопленных, подчеркнув важность усилий правительства Королевства Нидерландов по скорейшему их возвращению на родину.
Обсуждены также вопросы, связанные с проведением в Армении в июне  внеочередных парламентских выборов.
Председатель НС А.Мирзоян встретился с Премьер-министром Литвы Ингридой Шимоните
Находящаяся с официальным визитом в Литовской Республике делегация во главе с Председателeм НС А.Мирзояном встретилась с Премьер-министром Литвы Ингридой Шимоните.Приветствуя армянскую делегацию в правительстве Литвы, глава исполнительной власти отметила, что отношения между двумя странами динамично...
Делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном встретилась с Президентом Литвы Гитанасом Науседой
Находящаяся в Литовской Республике с официальным визитом делегация НС во главе с Председателем НС А.Мирзояном встретилась с Президентом Литвы Гитанасом Науседой.Приветствуя армянскую делегацию, Президент Литвы отметил, что в этом году исполняется 30 лет со дня установления дипломатических отношений ...
НС вновь распахнуло свои двери
12 мая НС вновь распахнуло свои двери перед молодежью.Парламент посетили студенты Академии государственного управления РА.Гостей встречали председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян, депутаты фракции «Мой шаг» В.Енгибарян и Н.Багдасарян....