Խորհրդարանի արարողակարգի թանգարանը. Գարեգին Բ կաթողիկոսից՝ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին
Աստվածամոր փառաբանման երգերի հիման վրա ստեղծված պատկերը Ամենայն հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի նվերն էր ԱԺ նախագահին: «Տիրամայրը քնած մանկան հետ» պատկերները քրիստոնեական արվեստում հայտնի են նաեւ «Չննջող ակն» անվանումով: Այժմ Տիրամայրն իր «Չննջող ակնով» հետեւում եւ պահպանում է Ազգային ժողովի արարողակարգի թանգարանը:
7-րդ գումարման ԱԺ մշտական հանձնաժողովների աշխատանքների ամփոփում. Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողով
Մարդու իրավունքներ, կրոն, կանանց եւ տղամարդկանց իրավահավասարություն, ազգային փոքրամասնություններ, հասարակական կազմակերպություններ.  սրանք են ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի գործունեության հիմնական ուղղությունները: 2019 թ. հանձնաժողովն անցկացրել է 10...
Դատավարական օրենսգրքերում առաջարկվող փոփոխություններն արժանացան հանձնաժողովի հավանությանը
Հունիսի 9-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ կայացավ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Կառավարության հեղինակած ««ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում» լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը՝ կից փաթեթով հանձնաժողովը քննարկեց առաջին ընթերցմամբ: ՀՀ վարչապետի աշխատակ...

Summary of Works of Standing Committees of National Assembly of Seventh Convocation: Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs
Human Rights, religion, legal equity of women and men, national minorities, NGOs: these are the main directions of the activity of the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs.In 2019 the Committee held 10 sittings, in 2020 – 11, and in 2021 – 5 sittings. In general, 26...
Amendments Being Proposed to Procedure Codes Approved by Committee
On June 9, the regular sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan was held.The Committee debated in the first reading draft law on Making Addendum to the RA Criminal Procedure Code with the package authored by the Government.The RA Representative ...