Հանձնաժողովն անցկացրել է 56 նիստ, որից 37-ը՝ հերթական, 19-ը՝ արտահերթ: Հանձնաժողովը գլխադասային է նշանակվել 121 օրենքի նախագծի, որից 15-ը՝ օրենքների նախագծերի փաթեթներ են: Ամբողջությամբ ընդունվել է 90 օրենքի նախագիծ: Դրանցից 66-ի հեղինակը Կառավարությունն է, 16-ինը՝ պատգամավորները, իսկ 8-ինը՝ ԱԺ խմբակցությունները: 27 նախագիծ էլ հանվել է շրջանառությունից:
Հանձնաժողովը քննարկել է նաեւ 18 համաձայնագիր, 6 հաղորդում, 20 տեղեկանք, ինչպես նաեւ 2 զեկույց:
Անցկացվել է 2 խորհրդարանական լսում՝ «Պետական գնումների համակարգի հիմնախնդիրները եւ դրանց բարելավման ուղիները», «Վարկային քաղաքականությունը եւ ֆինանսական գրագիտության խնդիրները Հայաստանում» թեմաներով:
Կայացած 6 քննարկումների արդյունքում հանձնաժողովը պետական մարմիններում թափուր մնացած տեղերի համար առաջարկել է ԱԺ-ին պաշտոնատար անձանց 5 թեկնածություն:
7-րդ գումարման խորհրդարանի գործունեության ընթացքում հանձնաժողովը քաղաքացիներից ստացել է 49 դիմում-բողոք, 1 հանրագիր. պատասխանվել է բոլոր դիմումներին: Կազմակերպվել է շուրջ 70 քաղաքացու ընդունելություն:

Комиссия провела 56 заседаний, из них 37 очередных и 19 внеочередных. Комиссия назначена профильной для 121 законопроекта, 15 из которых являются пакетами. Всего было принято 90 проектов законов. Авторы 66 – правительство, 16 – депутаты, 8 – фракции. 27 проектов изъяты из обращения.
Обсуждены также 18 договоров, 6 сообщений, 20 справок, 2 доклада.
Состоялись два парламентских слушания: «Проблемы системы государственных закупок и пути их улучшения», «Кредитная политика и проблемы финансовой грамотности в Армении».
В результате 6 обсуждений комиссия выдвинула в НС 5 кандидатур должностных лиц на вакантные места в государственных органах.
За время работы парламента седьмого созыва в комиссию поступило 49 заявлений-жалоб, 1 петиция – на   все даны ответы. Организован прием около 70 граждан.