ՈՎ ԿԱՄԵՆՈՒՄ Է ՊԱՇՏՊԱՆԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԱՆԿԱԽՈՒԹԻՒՆԸ
Թագավարակն աշխարհի համար սահմանեց նոր կանոններ ու փոխեց մարդկանց ապրելակերպը: Քովիդի դեմ պայքարում միակ ու հուսալի միջոցը պատվաստանյութն է, ինչը թույլ կտա բլոկավորել համավարկի տարածումն ու վերադառնալ բնականոն ապրելակերպին: Պատվաստվել ցանկացողների համար հասանելի են  միջազգայնորեն ընդունելի եւ բժ...
09.07.2021
Շախմատային մրցանակ՝ խորհրդարանի արարողակարգի թանգարանին
Հուլիսի 9-ին ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արտակ Մանուկյանը խորհրդարանի արարողակարգի թանգարանին նվիրեց եվրոպական երկրների խորհրդարանների պատգամավորների շախմատի անհատական եւ թիմային առաջնության մրցանակը: Այս տարի առաջին անգամ Եվրոպական շախմատի միության կողմից կազմակերպվել էր եվրոպական եր...
Ազգային ժողովի հնաբնակները, որոնք աշխատում են այստեղ տասնամյակներ
Երկրի գլխավոր կառույցներից մեկը` Ազգային ժողովը, բոլոր ժամանակներում համարվել է ամենապահանջված աշխատավայրերից: Ու որքան դժվար է ընդունվել ԱԺ, կրկնակի դժվար է հեռանալու որոշում կայացնելը: Դրա վառ ապացույցն է խորհրդարանի աշխատակիցների ստաժը: Իրենց կյանքից 20 տարուց ավելին ԱԺ-ին նվիրած մարդկանց թիվը 80...

КТО ЖЕЛАЕТ ЗАЩИТИТЬ НЕЗАВИСИМОСТЬ АРМЕНИИ,
Коронавирус  установил новые правила для всего мира, изменил образ жизни людей. Единственный и надежный способ борьбы с Covid – вакцина, которая позволит вам заблокировать распространение пандемии и вернуться к нормальному образу жизни. Желающим пройти вакцинацию доступны вакцины, прошедшие все...
09.07.2021
Шахматный приз Музею Протокола Парламента
9 июля депутат фракции НС «Мой шаг» А.Манукян вручил Музею Протокола Парламента приз индивидуального и командного чемпионата депутатов парламентов европейских стран по шахматам.В этом году Европейский шахматный союз впервые организовал индивидуальный и командный шахматный турнир для членов Европейск...
Ветераны НС
Одна из главных структур страны – Национальное  Собрание – всегда считалась весьма востребованным рабочим местом. И как бы трудно ни было поступить в НС, вдвойне сложно было принять решение об уходе. Опыт сотрудников парламента – яркое тому подтверждение. Число людей, посвятивших Национальному ...