ԱԺ յոթերորդ գումարման խորհրդարանն իր գործունեությունն ավարտեց արտահերթ նստաշրջանով
Մինչ քննարկումներին անցնելը խորհրդարանականներն անդրադարձան հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված լարված իրավիճակին:
Այնուհետեւ խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ քննարկեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հեղինակած Քրեական եւ Քրեական դատավարության օրենսգրքերում նախատեսվող լրացումները:
Առաջարկվում է քրեականացնել անձին ծանր վիրավորանք հասցնելը:
Ներկայացված հաջորդ նախաձեռնությամբ Կառավարությունը, նպատակ ունենալով ընդլայնել ուսման վճարի փոխհատուցումից օգտվող շահառուների շրջանակը, փոփոխություններ է առաջարկում «Բարձրագույն եւ հետբուհական մասնագիտական կրթության մասին» եւ կից օրենքներում:
Նախագիծն օրենք դառանալու դեպքում ուսման վարձի մասնակի փոխհատուցումից այս տարի կօգտվի շուրջ 4000, 2022-ին՝ 6800, 23-ին՝ 6000, իսկ 2024 -ին՝ 4600 ուսանող:
Ներկայացված նախագծերը մինչ երկրորդ ընթերցում քննարկվեցին նաեւ գլխադասային հանձնաժողովներում: Որոշ տեխնիկական շտկումների արդյունքում  խորհրդարանն ընդունեց օրենսդրական փաթեթները:

Parliament of NA Seventh Convocation Ends Its Activities with Extraordinary Session
Before beginning the debates, the parliamentarians referred to the tense situation on the Armenian-Azerbaijani border.
Then the parliament debated in the first reading the addenda envisaged in the Criminal and Criminal Procedure Codes authored by the deputies of My Step Faction.
It is proposed to criminalize insulting to a person.
The Government, having a purpose to expand the scope of the beneficiaries making use of tuition reimbursement, proposes amendments to the Laws on Higher and Postgraduate Professional Education and the enclosed ones by the presented next initiative.
If the draft becomes the law, about 4000 students will make use of partial tuition reimbursement this year, in 2022 – 6800, in 2023 – 6000 and in 2024 – 4600.
The presented draft laws were debated at the Head Committees until the second reading, too. As a result of some technical corrections, the parliament adopted the legislative package.