ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունը Ազգային ժողովի նիստ գումարելու մասին
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 33-րդ հոդվածի 8-րդ մասի համաձայն` Կառավարության ծրագիրը քննարկելու նպատակով օգոստոսի 24-ին` ժամը 10.00-ին, տեղի կունենա Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման առաջին նստաշրջանի հերթական նիստը:
Օգոստոսի 23-ին՝ ժամը 12:00-ին, ԱԺ 314 սրահում ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը հանդիպելու է ՀՀ մարդու իրավունքների ներկա ու նախկին պաշտպանների, ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի ...
Գեղարքունիքի առաջնորդության ակումբի անդամները՝ խորհրդարանում
ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանն օգոստոսի 20-ին հանդիպեց «Սոսե կանանց հիմնահարցեր» հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ Գեղարքունիքում գործող առաջնորդության ակումբի անդամների հետ: «Սոսե կանանց հիմնահարցեր» հասարակական կազմակերպության ներկա...
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն օգոստոսի 20-ին ընդունեց Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ֆան Յոնգին: Ողջունելով հյուրին՝ ԱԺ նախագահը կարեւորեց Չինաստանի հետ մեր երկրի արդյունավետ փոխգործակցությունը՝ ընդգծելով մի շարք ոլորտներում գրանցած շոշափելի արդյու...

Statement by RA NA Speaker Alen Simonyan on Convening Sitting of National Assembly
Pursuant to Article 33.8 of the constitutional law the Rules of Procedure, the regular sitting of the first session of the eighth convocation of the National Assembly will be held on August 24, at 10:00 for debating the Government programme.
Members of Gegharkunik Leadership Club in Parliament
On August 20, the Chair of the RA NA Standing Committee on Labor and Social Affairs Heriknaz Tigranyan met with the members of the Leadership Club functioning in Vayots Dzor at the initiative of Sose Women’s Issues NGO. The representative of Sose Women’s Issues NGO Liana Sahakyan informed that the v...
On August 20, the President of the National Assembly Alen Simonyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to Armenia Fan Yong.Welcoming the guest, the NA President highlighted the effective cooperation of our country with China, underlining the si...