Գեղարքունիքի առաջնորդության ակումբի անդամները՝ խորհրդարանում
ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանն օգոստոսի 20-ին հանդիպեց «Սոսե կանանց հիմնահարցեր» հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ Գեղարքունիքում գործող առաջնորդության ակումբի անդամների հետ:
«Սոսե կանանց հիմնահարցեր» հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչ Լիանա Սահակյանը տեղեկացրեց, որ Գեղարքունիքի մարզի առաջնորդության ակումբի անդամների այցը խորհրդարան կազմակերպվել է «Կանանց ներգրավվածության ամրապնդում համայնքային մակարդակում» ծրագրի շրջանակում:
Կազմակերպությունը համայնքներում իրականացրել է մի շարք ծրագրեր՝ փորձելով ազդեցիկ դարձնել կանանց դերակատարությունը համայնքներում որոշումներ կայացնելու գործընթացում: Սեմինարների օգնությամբ փորձ է արվում նպաստել կանանց ներգրավվածությանը համայնքների կառավարման գործընթացներում:
Հերիքնազ Տիգրանյանը, ողջունելով հյուրերին, ներկայացրեց խորհրդարանի գործունեությունը, խոսեց ԱԺ ութերորդ գումարման աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի ստեղծման անհրաժեշտության մասին:
Պատգամավորը պատասխանեց հարցերին, որոնք վերաբերում էին տնտեսական եւ սոցիալական ծրագրերին, երիտասարդների զբաղվածությանը նպաստող քայլերին, սպասվող կարեւոր օրենսդրական նախաձեռնություններին:
Օգոստոսի 23-ին՝ ժամը 12:00-ին, ԱԺ 314 սրահում ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը հանդիպելու է ՀՀ մարդու իրավունքների ներկա ու նախկին պաշտպանների, ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունը Ազգային ժողովի նիստ գումարելու մասին
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 33-րդ հոդվածի 8-րդ մասի համաձայն` Կառավարության ծրագիրը քննարկելու նպատակով օգոստոսի 24-ին` ժամը 10.00-ին, տեղի կունենա Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման առաջին նստաշրջանի հերթական նիստը:   ...
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն օգոստոսի 20-ին ընդունեց Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ֆան Յոնգին: Ողջունելով հյուրին՝ ԱԺ նախագահը կարեւորեց Չինաստանի հետ մեր երկրի արդյունավետ փոխգործակցությունը՝ ընդգծելով մի շարք ոլորտներում գրանցած շոշափելի արդյու...

Members of Gegharkunik Leadership Club in Parliament
On August 20, the Chair of the RA NA Standing Committee on Labor and Social Affairs Heriknaz Tigranyan met with the members of the Leadership Club functioning in Vayots Dzor at the initiative of Sose Women’s Issues NGO.
The representative of Sose Women’s Issues NGO Liana Sahakyan informed that the visit of the members of the Leadership Club of Gegharkunik marz to the parliament was organized in the framework of the Women’s Empowerment for Community Engagement programme.
The organization implemented a number of programmes in the communities, trying to make women’s role influential in the process of making decisions in the communities. With the help of seminars, an attempt is made to promote the women’s involvement in the processes of the community management.
Heriknaz Tigranyan, welcoming the guests, presented the activities of the parliament, spoke about the need to create a Standing Committee on Labor and Social Affairs of the NA eighth convocation.
The MP answered to the questions which were related to the economic and social programmes, the steps promoting youth engagement and the expecting important legislative initiatives.
Statement by RA NA Speaker Alen Simonyan on Convening Sitting of National Assembly
Pursuant to Article 33.8 of the constitutional law the Rules of Procedure, the regular sitting of the first session of the eighth convocation of the National Assembly will be held on August 24, at 10:00 for debating the Government programme....
On August 20, the President of the National Assembly Alen Simonyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to Armenia Fan Yong.Welcoming the guest, the NA President highlighted the effective cooperation of our country with China, underlining the si...