«Ուրախ եմ Ձերդ Գերազանցությանը հայտնելու իմ ամենաանկեղծ շնորհավորանքները Հայաստանի Հանրապետության ազգային տոնի առթիվ:
Հուսով եմ՝ համատեղ ջանքերի լույսի ներքո տարբեր ոլորտներում, հատկապես՝ միջխորհրդարանական ոլորտում համագործակցության ամրապնդման ականատեսը լինել:
Առիթը պատեհ համարելով՝ մաղթում եմ Ձերդ Գերազանցությանը եւ ԱԺ հարգարժան պատգամավորներին քաջառողջություն եւ հաջողություններ, իսկ ՀՀ հարեւան եւ բարեկամ ժողովրդին ու Կառավարությանը՝ բարգավաճում»,- նշված է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Իսլամական խորհրդարանի նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Կորոնավիրուսային համավարակով պայմանավորված խստացումների թեմայով սեպտեմբերի 23-ին քննարկում էր նախաձեռնել ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը: Քննարկմանը մասնակցում էին պատգամավորներ, Առողջապահության եւ Արդարադատության նախարարությու...

Speaker of IRI Islamic Parliament Mohammad Bagher Ghalibaf Congratulates NA Speaker Alen Simonyan on the Occasion of RA Independence Day
“I am glad to express to Your Excellency my sincerest congratulations on the occasion of the national holiday of the Republic of Armenia.
I hope to be the witness of strengthening the cooperation under the light of the joint efforts in different spheres, especially in the inter-parliamentary sphere.
Considering the occasion appropriate, I wish Your Excellency and the NA esteemed deputies good health and successes, and the RA neighbouring and friendly people and the Government – prosperity,” the congratulatory message by the Speaker of Islamic Parliament of the Islamic Republic of Iran reads.