Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀՀ-ում Պերուի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀՀ-ում Պերուի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան (նստավայրը` Մոսկվա) Խուան Խեներո Դել Կամպո Ռոդրիգեսին:
Ողջունելով դեսպանին` Ազգային ժողովի նախագահը շնորհավորել է նրան Հայաստանի Հանրապետությունում Պերուի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ` մաղթելով հաջողություն իրականացվելիք ծրագրերում:
Լատինամերիկյան երկրների հետ սերտ համագործակցության համատեքստում ԱԺ նախագահը կարեւորել է միջխորհրդարանական հարաբերությունները Պերուի խորհրդարանի հետ` ընդգծելով միջխորհրդարանական բարեկամական խմբերի ձեւավորման անհրաժեշտությունը:
Պերուի դեսպանը, շնորհակալություն հայտնելով ԱԺ նախագահին ընդունելության համար, ընդգծել է, որ իր առաքելության իրականացման ընթացքում երկկողմ կապերի զարգացումը ծրագրային առաջնահերթություն է դիտարկվելու: Նա նշել է, որ Հայաստան-Պերու բազմակողմ գործընկերային կապերն ամրապնդելու հարցում մեծ է խորհրդարանների դերը:
Քննարկվել են նաեւ Հնագույն քաղաքակրթությունների ֆորումին երկու երկրների անդամակցությանը վերաբերող հարցեր` երկուստեք կարեւորելով օրենսդիր մարմինների մակարդակով մշակութային ժառանգությանն առնչվող համատեղ օրակարգերի ձեւավորումը:
Հանդիպման ավարտին մտքեր են փոխանակվել Հայաստանի եւ Պերուի հանրապետությունների միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների 30-ամյակին ընդառաջ ծրագրերի անհրաժեշտության վերաբերյալ:
Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը հանձնաժողովի ներկայացուցիչների հետ ընդունել է «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» ԵՄ-...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ: Կարեւորվել է պետության համար պատասխանատու եւ դժվարին այս ժամանակաշրջանում Ազգային ժողովի գործունեությունը, որը նպաստելու է մեր երկրի առջեւ ծառացած մարտահրավերների ու խնդիրների լու...
ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են արհմիության ներկայացուցիչների հետ
Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են Հայաստանի բանկերի եւ ֆինանսավարկային կազմակերպությունների աշխատողների արհեստակցական կազմակերպությունների ճյուղային հանրապետական միության նախագահ Լաուրա Հակոբյանի եւ ՀՀ վարկային կազմակերպությունների միու...
Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» Թվինինգ ծրագրի հունական կողմի ղեկավար Էլենի Կանելոպուլուի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 30-ին ա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը սեպտեմբերի 30-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Հակոբ Արշակյանը շնորհավորել է դեսպանին՝ Ռուսաստանում  անցկացված  խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ՝ կարեւորելով ազատ...
ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը, հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Թադեւոս Ավետիսյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Լիլիթ Ստեփանյանը սեպտեմբերի 30-ին հանդիպել են «Արկադի Տեր-Թադեւոսյանի անվան Քաղաքացիական խորհուրդ» հասարակական կազմակերպության անդամների հետ՝...

Alen Simonyan Receives Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Peru to RA
On September 30, the President of the RA National Assembly Alen Simonyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Peru to the RA (Residence in Moscow) Juan Genaro del Campo Rodriguez.
Welcoming the Ambassador, the President of the National Assembly congratulated him on the occasion of being appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Peru to the Republic of Armenia, wishing him success in the programmes to be implemented.
In the context of the close cooperation with the Latin-American countries the NA President highlighted the inter-parliamentary relations with Parliament of Peru, underlining the necessity of the formation of the Inter-Parliamentary Friendship Groups.
Expressing his gratitude to the NA President for the reception, the Ambassador of Peru underlined that during the implementation of his mission the development of bilateral ties would be observed of priority in the programme. He has noted that the role of the parliaments is great in strengthening Armenia-Peru multi-lateral partnership relations.
Issues on the membership of two countries in the Ancient Civilizations Forum were also discussed, and both sides emphasized the formation of the joint agendas on the cultural heritage at the level of the legislative bodies.
At the end of the meeting ideas were exchanged over the necessity of the programmes ahead of the 30th anniversary of diplomatic relations between the Republics of Armenia and Peru.
On September 30, the Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Arman Yeghoyan received the delegation of Hellenic Parliament visited Armenia within the frameworks of the Twinning Project ‘Strengthening of Capacity of the RA National Assembly to Further Support the Comprehensive a...
RA NA Speaker Alen Simonyan Meets with RA President Armen Sargsyan
Today, the President of the RA National Assembly Alen Simonyan had a meeting with the President of the Republic of Armenia Armen Sarkissian. The activity of the National Assembly during this responsible and hard period for the state was highlighted, and it would promote the solution of the challenge...
Members of NA Standing Committee on Labor and Social Affairs Meet with Trade Union Representatives
On September 30, the members of the RA NA Standing Committee on Labor and Social Affairs met with the Chairwoman of the Branch Republican Union of the Banks, Financial Institutions Employees and Trade Unions Professional Employees of Armenia and the Executive Director of the RA Credit Organizations’...
Representatives of Hellenic Parliament Visit Tsitsernakaberd Memorial Complex
On September 30, the delegation led by the Head of the Hellenic Side of Twinning Project ‘Strengthening of Capacity of the RA National Assembly to Further Support the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) Oversight and Implementation financed by the European Union’ Eleni Kanellopou...
On September 30, the RA NA Vice President Hakob Arshakyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation (RF) to the Republic of Armenia Sergei Kopyrkin.Hakob Arshakyan congratulated the Ambassador on the occasion of the parliamentary elections held in Russia, hi...
On September 30, the Chair of the RA NA Standing Committee on Labor and Social Affairs Heriknaz Tigranyan and the Deputy Chair of the Committee Tadevos Avetisyan met with the members of the Arkady Ter Tadevosyan Civic Council NGO. The Chairman of the NGO, Doctor of Economic Sciences, Professor Tatou...