Աշխատանքային քննարկում Հայկական բժշկական ասոցիացիայի գործադիր վարչության ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանը եւ հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Լուսինե Բադալյանը հոկտեմբերի 1-ին հանդիպել են Հայկական բժշկական ասոցիացիայի գործադիր վարչության ներկայացուցիչների հետ:
Ողջունելով հյուրերին` Նարեկ Զեյնալյանը կարեւորել է քաղաքակիրթ աշխարհում բժշկական ասոցիացիաների դերակատարությունը:  Հանդիպման նպատակը բավարար օրենսդրական հիմքեր մշակելը եւ ստեղծելն է կառույցի գործունեությունը լիարժեք ապահովելու համար: Նրա դիտարկմամբ` ասոցիացիայի գործունեության որոշակի չափորոշիչներ պետք է մշակվեն:
Հայկական բժշկական ասոցիացիայի նախագահ Արմեն Սողոյանը շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման համար` կարեւորելով օրենսդիր մարմնի ուշադրությունը կառույցի նկատմամբ: Նա ներկայացրել է իրենց գործունեությունը` անդրադառնալով առկա խնդիրներին:
Գործադիր վարչության ներկայացուցիչները մտքեր են փոխանակել օրենսդրական հիմքերի, իրավունքների, պարտականությունների, որակի չափորոշիչների մշակման, բժշկական կրթություն ապահովող հաստատությունների հետ համագործակցության, բժիշկների պաշտպանվածության, մասնագիտական էթիկայի հարցերի վերաբերյալ:
Արմեն Սողոյանի համոզմամբ` ունենալով գործադիր եւ օրենսդիր մարմինների աջակցությունը` իրատեսական հաջողություններ կգրանցվեն: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում կազմակերպելու քննարկումներ հստակեցված ծրագրերի շուրջ:
ՀՀ կառավարության օրենսդրական նախաձեռնությամբ ընդլայնվելու է սոցփաթեթի ծառայությունների շրջանակը
ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 1-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է Կառավարության հեղինակած ««Պետական պաշտոններ եւ պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որո...

Рабочая дискуссия с представителями правления Армянской медицинской ассоциации
1 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения Н.Зейналян и заместитель председателя комиссии Л.Бадалян встретились с представителями правления Армянской медицинской ассоциации (АМА).
Приветствуя гостей, Н.Зейналян подчеркнул роль медицинских ассоциаций в цивилизованном мире. Цель встречи – разработать  и создать достаточную правовую основу для обеспечения полноценного функционирования структуры. По его словам, необходимо разработать определенные критерии для деятельности ассоциации.
Председатель АМА А.Согоян поблагодарил за встречу, подчеркнув внимание законодательного органа к структуре. Он представил работу их организации, коснувшись существующих проблем.
Представители правления обменялись мнениями по законодательной базе, правам и обязанностям, разработке стандартов качества, сотрудничеству с медицинскими учебными заведениями, защищенности врачей, профессиональной этике.
А.Согоян убежден, что при поддержке исполнительных и законодательных органов   будут зафиксированы реальные успехи. Достигнута договоренность в ближайшее время провести обсуждения по уточненным программам.
Расширение объема услуг соцпакета законодательной инициативой Правительства РА
1 октября на внеочередном заседании Постоянная комиссия НС по труду и социальным вопросам под председательством Э.Тигранян обсудила проект правительства о внесении изменения и дополнения в закон РА «Об оплате труда лиц, занимающих государственные  должности и должности государственной службы», ...