ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը հետաձգվել է
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հոկտեմբերի 18-ին հրավիրված նիստը հետաձգվել է: Օրակարգում Հաշվեքննիչ պալատի անդամի պաշտոնում ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից ներկայացված Եղիշե Սողոմոնյանի թեկնածության հարցի քննարկումն էր: Թեկնածուն առողջական խնդիրների պատճառով նիստին ներկա չի եղել:
Հարցի քննարկման համար կհրավիրվի հանձնաժողովի արտահերթ նիստ:
18.10.2021
Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ռուս պաշտոնյաների պատվիրակությանը
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի արտասահմանյան երկրների հետ միջտարածաշրջանային եւ մշակութային կապերի վարչության պետ Իգոր Մասլովի գլխավորած պատվիրակությանը: Պատվիրակները Հայաստանում են՝ մասնակցելու  հայ-ռուսական միջտարածաշրջանայի...
ԱԺ նախագահն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի նորանշանակ դեսպանին
Հոկտեմբերի 18-ին  ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անն Լույոյին: Շնորհավորելով նորանշանակ դեսպանին՝  Ալեն Սիմոնյանը համոզմունք է հայտնել, որ նրա գործունեությունը նպաստելու է Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի միջեւ համագործակցության խորացմանն...

Sitting of NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Postponed
On October 18, the sitting of the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs was postponed. The debate of the agenda item was Yeghishe Soghomonyan’s candidacy presented by the NA Civil Contract Faction in the post of the member of the Audit Chamber. The candidate was not present at the sitting because of health problems.
An extraordinary sitting of the Committee will be convened for the debate of the item.
On October 18, the President of the RA National Assembly Alen Simonyan received the delegation headed by the Chief of the Presidential Directorate for Interregional Relations and Cultural Contacts with Foreign Countries of the Russian Federation Igor Maslov. The delegates are in Armenia to take part...
NA President Receives Newly Appointed Ambassador of France to RA
On October 18, the RA NA President Alen Simonyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to Armenia Anne Louyot. Congratulating the newly appointed Ambassador, Alen Simonyan expressed conviction that her activities would promote the deepening and strengthening of cooperat...