ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը հետաձգվել է
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հոկտեմբերի 18-ին հրավիրված նիստը հետաձգվել է: Օրակարգում Հաշվեքննիչ պալատի անդամի պաշտոնում ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության կողմից ներկայացված Եղիշե Սողոմոնյանի թեկնածության հարցի քննարկումն էր: Թեկնածուն առողջական խնդիրների պատճառով նիստին ներկա չի եղել:
Հարցի քննարկման համար կհրավիրվի հանձնաժողովի արտահերթ նիստ:
18.10.2021
Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ռուս պաշտոնյաների պատվիրակությանը
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի արտասահմանյան երկրների հետ միջտարածաշրջանային եւ մշակութային կապերի վարչության պետ Իգոր Մասլովի գլխավորած պատվիրակությանը: Պատվիրակները Հայաստանում են՝ մասնակցելու  հայ-ռուսական միջտարածաշրջանայի...
ԱԺ նախագահն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի նորանշանակ դեսպանին
Հոկտեմբերի 18-ին  ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անն Լույոյին: Շնորհավորելով նորանշանակ դեսպանին՝  Ալեն Սիմոնյանը համոզմունք է հայտնել, որ նրա գործունեությունը նպաստելու է Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի միջեւ համագործակցության խորացմանն...

Заседание Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам отложено
18 октября заседание Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам отложено. В повестке дня было обсуждение вопроса о выдвижении предложенного фракцией “Гражданский договор” кандидат Е.Согомоняна на должность члена Аудиторской палаты. Кандидат не присутствовал на заседании по состоянию здоровья.
Для обсуждения вопроса будет созвано внеочередное заседание комиссии.
18 октября Председатель НС А.Симонян принял делегацию во главе с начальником Управления межрегиональных и культурных связей с зарубежными странами Президента Российской Федерации И.Масловым. Делегаты находятся в Армении для участия в 8-й армяно-российской межрегиональной конференции.Стороны обсудили...
Председатель НС принял новоназначенного посла Франции в РА
18 октября Председатель НС А.Симонян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Франции в Армении Анн Луйо.Поздравив новоназначенного посла, А.Симонян выразил уверенность, что ее деятельность будет способствовать углублению и укреплению сотрудничества между Арменией и Францией.Спикер НС подчеркнул мн...