ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը կրկին չի ընտրել նախագահի տեղակալ
ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 19-ի նիստում քննարկել է հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը կրկին առաջադրել էր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը:  Քննարկումների արդյունքում Արթուր Ղազինյանը չի ընտրվել հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:
Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր  քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը եւ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Հեղինե Խաչիկյանը հանդիպել են Իտալիայի Պատգամավորների պալատի Իտալիա-Հայաստան բարեկամության խմբի ն...
Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը մասնակցել է ՀԱՊԿ ԽՎ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերով մշտական հանձնաժողովի առցանց  նիստի աշխատանքներին: Օրակարգում ընդգրկված եղել է 10 հարց, որոնցից մի քանիսի քննարկումը լրամշակմա...
Հոկտեմբերի 19-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Սիսակ Գաբրիելյանի նախագահությամբ կայացած նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Արթուր Հովհաննիսյանի, Վահագն Հովակիմյանի, Թագուհ...
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 19-ի հերթական նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության հեղինակած  «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը հոկտեմբերի 19-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի նախարարների կոմիտեի ժողովրդավարության հարցերով զեկուցողների խմբի ղեկավար, ԵԽ-ում Շվեդիայի մշտական ներկայացուցիչ դեսպան Մարթեն Էհնբերգին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդի...
Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը հանդիպել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Պատրիկ Գալագերին: Հայկ Կոնջորյանը կարեւորել է երկու երկրների միջեւ  միջխորհրդարանական կապերը,...
Քննարկվել է ՏՏ ոլորտում հանցագործությունների դեմ պայքարում ԱՊՀ պետությունների համագործակցությանը վերաբերող համաձայնագիրը
ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 19-ի նիստում քննարկել է ««Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում հանցագործությունների դեմ պայքարում համագործակցության մասին» համաձ...
««Պետական սահմանի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծն ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հոկտեմբերի 19-ի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկման է ներկայացրել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը: Նախատեսվում է պետական սահմանի օդային տարածքի ...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողով. ուղիղ հեռարձակում
Կկայանա քննարկում «Զանգվածային լրատվության մասին» օրենքում նախատեսվող փոփոխությունների վերաբերյալ
ԱԺ պատգամավոր Էլինար Վարդանյանի նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 21-ին՝ ժամը 12:00-ին, 334 սրահում տեղի է ունենալու «Զանգվածային լրատվության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ քննարկում-հանդիպում: ...

Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности вновь не избрала зампредседателя
19 октября Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности обсудила на заседании вопрос избрания заместителя председателя комиссии. Фракция НС “Армения” вновь выдвинула кандидатуру А.Казиняна. В итоге обсуждений А.Казинян не избран заместителем председателя.
19 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян, руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян и его заместитель Э.Хачикян встретились с председателем группы дружбы Италия – Армения Палаты депутатов Италии Джулио Чентемеро.После взаимных приветс...
А.Кочарян принял участие в онлайн-заседании Постоянной комиссии ПА ОДКБ по вопросам обороны и безопасности
19 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам  обороны и безопасности А.Кочарян принял участие в онлайн-заседании Постоянной комиссии ПА ОДКБ по вопросам обороны и безопасности.В повестку дня вошли 10 вопросов, часть из которых снята с повестки дня для доработки.Армянская сторона п...
Поправки в закон “О массовой информации”
19 октября Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта под председательством С.Габриеляна обсудила в первом чтении предложенную группой депутатов фракции “Гражданский договор” законодательную инициативу о внесении изменений и дополнений  в  ...
19 октября на очередном заседании Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта обсудила в первом чтении проект о внесении дополнений в закон “О воинской службе и статусе военнослужащего”.По представлению  заместителя министра образования, науки, к...
Вице-спикер НС Р.Рубинян встретился с докладчиками КМ СЕ по вопросам демократии
19 октября вице-спикер НС, руководитель делегации НС в ПАСЕ Р.Рубинян принял руководителя группы докладчиков Комитета министров Совета Европы (КМ СЕ) по вопросам демократии, постоянного представителя Швеции в СЕ Мартена Эйнберга  и возглавляемую им делегацию. Во встрече также участвовали члены ...
19 октября руководитель фракции НС «Гражданский договор» А.Конджорян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в РА Джоном Патриком Галагером.А.Конджорян подчеркнул межпарламентские связи между двумя странами, их дальнейшее развитие и ...
Обсуждено соглашение о сотрудничестве государств СНГ в борьбе с преступлениями в сфере IT
19 октября Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности под председательством А.Кочаряна обсудила на заседании законодательную инициативу “О ратификации Соглашения между государствами-участниками СНГ о сотрудничестве в борьбе с преступлениями  в сфере информационных технологий (IT)...
Исполнительная власть предлагает дополнение в закон “О государственной границе”
19 октября на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности заместитель министра обороны РА А.Саргсян внес на обсуждение в первом чтении проект о внесении дополнения  в закон “О государственной границе”.Поправкой предусматривается установить постановлением Правительства РА...