ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը կրկին չի ընտրել նախագահի տեղակալ
ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 19-ի նիստում քննարկել է հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը: ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը կրկին առաջադրել էր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը:  Քննարկումների արդյունքում Արթուր Ղազինյանը չի ընտրվել հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ:
Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր  քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը եւ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Հեղինե Խաչիկյանը հանդիպել են Իտալիայի Պատգամավորների պալատի Իտալիա-Հայաստան բարեկամության խմբի ն...
Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը մասնակցել է ՀԱՊԿ ԽՎ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերով մշտական հանձնաժողովի առցանց  նիստի աշխատանքներին: Օրակարգում ընդգրկված եղել է 10 հարց, որոնցից մի քանիսի քննարկումը լրամշակմա...
Հոկտեմբերի 19-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Սիսակ Գաբրիելյանի նախագահությամբ կայացած նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Արթուր Հովհաննիսյանի, Վահագն Հովակիմյանի, Թագուհ...
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 19-ի հերթական նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության հեղինակած  «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը հոկտեմբերի 19-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի նախարարների կոմիտեի ժողովրդավարության հարցերով զեկուցողների խմբի ղեկավար, ԵԽ-ում Շվեդիայի մշտական ներկայացուցիչ դեսպան Մարթեն Էհնբերգին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդի...
Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը հանդիպել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջոն Պատրիկ Գալագերին: Հայկ Կոնջորյանը կարեւորել է երկու երկրների միջեւ  միջխորհրդարանական կապերը,...
Քննարկվել է ՏՏ ոլորտում հանցագործությունների դեմ պայքարում ԱՊՀ պետությունների համագործակցությանը վերաբերող համաձայնագիրը
ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 19-ի նիստում քննարկել է ««Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում հանցագործությունների դեմ պայքարում համագործակցության մասին» համաձ...
««Պետական սահմանի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծն ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հոկտեմբերի 19-ի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկման է ներկայացրել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը: Նախատեսվում է պետական սահմանի օդային տարածքի ...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողով. ուղիղ հեռարձակում
Կկայանա քննարկում «Զանգվածային լրատվության մասին» օրենքում նախատեսվող փոփոխությունների վերաբերյալ
ԱԺ պատգամավոր Էլինար Վարդանյանի նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 21-ին՝ ժամը 12:00-ին, 334 սրահում տեղի է ունենալու «Զանգվածային լրատվության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ քննարկում-հանդիպում: ...

RA NA Standing Committee on Defense and Security Once Again Does Not Elect Deputy Chair
At October 1 9 extraordinary sitting, the RA NA Standing Committee on Defense and Security debated the item of the election of the Deputy Chair of the Standing Committee. The Armenia Faction again proposed Artur Ghazinyan’s candidacy. As a result of debates, Artur Ghazinyan was not elected Deputy Chair of the Committee.
On October 19, the Chair of the Standing Committee on European Integration of the RA National Assembly Arman Yeghoyan, the NA Chief of Staff-Secretary General Vahan Naribekyan and the Deputy Chief of Staff Heghine Khachikyan met with the Chair of Italy-Armenia Friendship Group of the Chamber of Depu...
On October 19, the Chair of the RA NA Standing Committee on Defense and Security Andranik Kocharyan took part in the works of the online sitting of the CSTO PA Standing Commission on Defence and Security.10 items were included in the agenda, and the debate of some of them were removed from the agend...
On October 19, at the sitting the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport moderated by Sisak Gabrielyan debated in the first reading the legislative initiative designing amendments and addenda to the law on Mass Media, to the Codes on Civil and Administrative ...
At October 19 regular sitting, the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport in the first reading debated the draft law on Making Addenda to the RA Law on Military Service and the Serviceman’s Status.The RA Deputy Minister of Education, Science, Culture and S...
On October 19, the RA NA Vice President, the Head of the RA NA Delegation to PACE Ruben Rubinyan received the Head of the Rapporteur Group on Democracy of the Committee of Ministers of the Council of Europe (CoE), the Permanent Representative of Sweden to the CoE, Ambassador Mårten Ehnberg and the d...
On October 19, the Head of the RA NA Civil Contract Faction Hayk Konjoryan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland John Patrick Gallagher.Hayk Konjoryan highlighted the inter-parliamentary relations, their further developm...
Agreement on Cooperation of CIS States in Fight Against Crimes in the Field of Computer Information Debated
At October 19 extraordinary sitting, the RA NA Standing Committee on Defense and Security moderated by Andranik Kocharyan debated the legislative initiative on Ratifying the Agreement on cooperation of the State Parties of the Commonwealth of Independent States (CIS) in fight against crimes in the f...
Executive Body Designs Addendum to Law on State Border
At October 19 sitting of the NA Standing Committee on Defense and Security, the RA Deputy Minister of Defense Arman Sargsyan presented for debate the draft law on Making Addendum to the law on State Border.It is designed to set the order of the use of the anti-air defense by the troops of the anti-a...