Կիպրոս կատարած այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Նիկոսիայի քաղաքապետ Կոնստանտինոս Յորկաջիսին: Քաղաքապետը, ողջունելով հյուրերին, նշել է, որ հայ-կիպրական հարաբերություններն օրինակելի են բոլոր ասպարեզներում: ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել քաղա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 25-ին հանդիպել է Կիպրոսի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Խրիստոդուլիդեսին: ՀՀ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել երկկողմ եւ բազմակողմ ձեւաչափով  երկու երկրների արդյունավետ համագործակցությունը:  Նա մեծապես...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կիպրոսի պաշտպանության նախարարին
Կիպրոս կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 25-ին հանդիպել է Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Կարալամբոս Պետրիդեսին: Հանդիպմանը կողմերը փաստել են երկու երկրների միջեւ փոխըմբռնման ու փոխաջակցության առկայությունը,...
Հոկտեմբերի 25-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է խորհրդարանի փոխնախագահ, ԱԺ նախագահի պարտականությունները ժամանակավոր կատարող Ռուբեն Ռուբինյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի եւ հոկտեմբերի 26-ին գումարվող հերթական ն...
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ»  սահմանադրական օրենքի 20-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` պատգամավորների ընդհանուր թվի առնվազն մեկ քառորդի պահանջով Դատարաններում գործերի՝ օրենքով սահմանված բաշխման կարգի խախտմամբ, ինչպես նաեւ Արդարադատության նախարարի կողմից դատավորների նկատմամբ կարգապահական վարույթնե...
Հոկտեմբերի 25-ին խորհրդարանում մեկնարկած ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկմանը Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն անդրադարձել է նախագծի մշակման սկզբունքներին, հիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշներին, բյուջեի պակասուրդին, արտաքին եւ ներքին պարտք...
Հոկտեմբերի 26-ին նիստ կգումարի ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողով` 26.10.2021 ժամը 13:30 414 սենյակ:   ...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում մեկնարկել են ՀՀ 2022 թ. պետական բյուջեի նախնական քննարկումները
Հոկտեմբերի 25-ին խորհրդարանում մեկնարկել է ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին իր դիտարկումները, մոտեցումները եւ հիմնական ուղերձներ...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստերում բյուջետային քննարկումների ուղիղ հեռարձակում
ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստերում «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների ուղիղ հեռարձակումը: ...

The Delegation led by the RA NA President Alen Simonyan met with the Mayor of Nicosia Constantinos Yiorkadjis within the framework of the visit to Cyprus. Welcoming the guests, the Mayor has noted that the Armenian-Cypriot relations are exemplary in all spheres.The NA President has thanked the Mayor...
On October 25, the delegation led by the President of the RA National Assembly Alen Simonyan met with the Minister of the Foreign Affairs of the Republic of Cyprus Nikos Christodoulides. The RA NA President highly appreciated the effective cooperation of two countries in bilateral and multilateral f...
Delegation Led by RA NA President Alen Simonyan Meets with Minister of Defense of Cyprus
On October 25, within the framework of the official visit to Cyprus the Delegation led by the President of the RA National Assembly met with the Defence Minister of the Republic of Cyprus Charalambos Petrides. At the meeting the sides affirmed the existence of mutual understanding and mutual support...
On October 25, the regular sitting of the National Assembly Council, presided over by the Deputy Speaker of Parliament, the NA Acting Speaker Ruben Rubinyan, was held.The draft agendas of the second session of the eighth convocation of the National Assembly and the regular sittings to be convened on...
Pursuant to Article 20.1 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, by the demand of at least one quarter of the deputies’ total number, Inquiry Committee of the National Assembly for Studying the Facts Hindering a Fair Trial for Cases Initiated in Courts in Violation...
On October 25, at the joint sitting of the NA Standing Committees in parliament, during the debate of the RA draft state budget for 2022, the Minister of Finance Tigran Khachatryan referred to the principles of the development of the draft, the main macroeconomic indicators, the budget shortage, the...
At Joint Sitting of NA Standing Committees Preliminary Debates of RA State Budget for 2022 Begin
On October 25, the joint sitting of the NA Standing Committees began in parliament, during which the RA draft law on the RA State Budget for 2022 was debated.The RA Prime Minister Nikol Pashinyan presented his observations, approaches and main messages on the state budget for 2022.The state budget f...