Կիպրոս կատարած այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Նիկոսիայի քաղաքապետ Կոնստանտինոս Յորկաջիսին: Քաղաքապետը, ողջունելով հյուրերին, նշել է, որ հայ-կիպրական հարաբերություններն օրինակելի են բոլոր ասպարեզներում: ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել քաղա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 25-ին հանդիպել է Կիպրոսի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Խրիստոդուլիդեսին: ՀՀ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել երկկողմ եւ բազմակողմ ձեւաչափով  երկու երկրների արդյունավետ համագործակցությունը:  Նա մեծապես...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կիպրոսի պաշտպանության նախարարին
Կիպրոս կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 25-ին հանդիպել է Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Կարալամբոս Պետրիդեսին: Հանդիպմանը կողմերը փաստել են երկու երկրների միջեւ փոխըմբռնման ու փոխաջակցության առկայությունը,...
Հոկտեմբերի 25-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի հերթական նիստը, որը վարել է խորհրդարանի փոխնախագահ, ԱԺ նախագահի պարտականությունները ժամանակավոր կատարող Ռուբեն Ռուբինյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի եւ հոկտեմբերի 26-ին գումարվող հերթական ն...
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ»  սահմանադրական օրենքի 20-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` պատգամավորների ընդհանուր թվի առնվազն մեկ քառորդի պահանջով Դատարաններում գործերի՝ օրենքով սահմանված բաշխման կարգի խախտմամբ, ինչպես նաեւ Արդարադատության նախարարի կողմից դատավորների նկատմամբ կարգապահական վարույթնե...
Հոկտեմբերի 25-ին խորհրդարանում մեկնարկած ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկմանը Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն անդրադարձել է նախագծի մշակման սկզբունքներին, հիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշներին, բյուջեի պակասուրդին, արտաքին եւ ներքին պարտք...
Հոկտեմբերի 26-ին նիստ կգումարի ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողով` 26.10.2021 ժամը 13:30 414 սենյակ:   ...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում մեկնարկել են ՀՀ 2022 թ. պետական բյուջեի նախնական քննարկումները
Հոկտեմբերի 25-ին խորհրդարանում մեկնարկել է ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին իր դիտարկումները, մոտեցումները եւ հիմնական ուղերձներ...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստերում բյուջետային քննարկումների ուղիղ հեռարձակում
ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստերում «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների ուղիղ հեռարձակումը: ...

Делегация во главе со спикером НС А.Симоняном в рамках визита на Кипр встретилась с мэром Никосии Константиносом Йоркаджисом.Приветствуя гостей, мэр отметил, что армяно-кипрские отношения образцовые во всех сферах.Председатель НС поблагодарил мэра за прием, отметив, что армянская община Кипра также ...
25 октября делегация во главе с Председателем НС А.Симоняном встретилась с министром иностранных дел Республики Кипр Никосом Христодулидесом.Спикер НС высоко оценил эффективное сотрудничество стран в двустороннем и многостороннем формате. Он придал большое значение скорейшему старту формата парламен...
Делегация во главе с Председателем НС А.Симоняном встретилась с министром обороны Кипра
25 октября делегация во главе с Председателем НС А.Симоняном в рамках официального визита встретилась с министром обороны Республики Кипр Караламбосом Петридесом.В ходе встречи стороны отметили взаимопонимание и взаимопомощь между двумя странами, особо выделив эффективное сотрудничество в международ...
25 октября состоялось очередное заседание Совета НС под председательством вице-спикера НС, и.о. Председателя НС Р.Рубиняна.Обсуждены и утверждены проекты повесток дня второй сессии НС восьмого созыва и созываемых 26 октября очередных заседаний, определена также последовательность и продолжительность...
"В соответствии с ч.1 ст.20 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания” по требованию не менее четверти от общего числа депутатов  и в силу закона создана Следственная комиссии НС по изучению фактов, препятствующих справедливому судебному разбирательству по делам, возбужденн...
Представлены основные принципы проекта госбюджета-2022
25 октября на совместном заседании постоянных комиссий НС министр финансов Т.Хачатрян при обсуждении проекта Государственного бюджета РА на 2022 г. коснулся принципов разработки  законопроекта, основных макроэкономических показателей, дефицита бюджета, внешнего и внутреннего долга, формирования...
Предварительные обсуждения Государственного бюджета РА 2022 года на совместном заседании постоянных комиссий НС
25 октября в парламенте началось совместное заседание постоянных комиссий НС, на котором обсуждается проект закона «О Государственном бюджете РА на 2022 г.”. Премьер-министр РА Н.Пашинян представил свои наблюдения, подходы и основные положения госбюджета на 2022 г. Государственный бюджет будущего го...