Կառավարության հեղինակած ««Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» եւ ««Հանրային ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթն առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է նոյեմբերի 16-ի ԱԺ նիստում:
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանի տեղեկացմամբ՝ առաջարկվում է Երեւանի գլխավոր ճարտարապետի հաստիքը փոխարինել Երեւանի քաղաքապետի տեղակալի հաստիքով:
Գլխադասային՝ ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը ներկայացրել է հանձնաժողովի նախագահ Վահե Ղալումյանը:
Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել են Կառավարության հեղինակած ««Երեւան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը, ««Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրինագծերի փաթեթը: Դրանք եւս ներկայացրել է ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը:

At November 16 NA sitting, the package of draft laws on Making Amendments and Addendum to the Law on Local Self-Government in the City of Yerevan and on Amending the Law on Public Service authored by the Government was debated in the first reading.
According to the RA Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Vache Terteryan, it is proposed to replace the vacancy of the Chief Architect of the City of Yerevan with the vacancy of a Deputy Mayor of Yerevan.
The Committee member Vahe Ghalumyan presented the endorsement of the RA NA Standing (Head) Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Protection.
The bill on Making Addenda to the Law on Local Self-Government in the City of Yerevan, the bill on Making Amendments and Addenda to the Law on Local Self-Government and the package of the enclosed ones authored by the Government were debated in the second reading. The RA Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Vache Terteryan presented them too.