ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցներին նոյեմբերի 19-ին ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունից ներկա էին Տիգրան Աբրահամյանը եւ Հայկ Մամիջանյանը:
Տիգրան Աբրահամյանն անդրադարձել է նոյեմբերի 16-ին հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած Ադրբեջանի ԶՈՒ սադրանքին՝ հրատապ համարելով գերեվարված զինծառայողներին հայրենիք վերադարձնելու հարցը: «Ակնհայտ է, որ նրանց ֆիզիկական գոյության առումով այսօր ունենք բավական խնդրահարույց իրավիճակ: Անկախ այն հանգամանքից, թե նրանք ինչ պատճառներով կամ հանգամանքներում են անհետ կորել կամ գերեվարվել, մեր գլխավոր խնդիրը, որպես Հայաստանի Հանրապետություն, պետք է լինի այդ մարդկանց հրատապ կերպով հայրենադարձելը: Դրանից հետո, թե ի՞նչ ընթացակարգեր կլինեն, դրանք օրենքով սահմանված են եւ ցանկացած իրավիճակում համապատասխան մարմիններն իրականացնում են»,-ասել է նա: Այս համատեքստում պատգամավորը խիստ մտահոգիչ է  համարել ադրբեջանական տարբեր տելեգրամյան ալիքներում հրապարակվող  տեսանյութերը, որոնցում գերիները ենթարկվում են բռնությունների եւ խոշտանգումների:

On November 19, Tigran Abrahamyan and Hayk Mamijanyan from the NA With Honor Faction attended the parliamentary briefings following the NA regular sittings.
Tigran Abrahamyan touched upon the provocation of the Azerbaijani armed forces committed on the Armenian-Azerbaijani border on November 16, considering urgent the issue of returning the captive servicemen to the Motherland. “It is obvious that in terms of their physical existence today we have rather problematic situation. Irrespective of the fact for what reasons or in what circumstances they were missing or captured, our main problem, as a Republic of Armenia, should be to urgently repatriate those people. After that what procedures will, they are established by law, and in any situation the relevant bodies carry out them,” he said. In this context the MP considered very concerning the videos being posted of the Azerbaijani different telegram channels, where the captives are subjected to violence and torture.