ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցներին նոյեմբերի 19-ին ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունից ներկա էին Տիգրան Աբրահամյանը եւ Հայկ Մամիջանյանը:
Տիգրան Աբրահամյանն անդրադարձել է նոյեմբերի 16-ին հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած Ադրբեջանի ԶՈՒ սադրանքին՝ հրատապ համարելով գերեվարված զինծառայողներին հայրենիք վերադարձնելու հարցը: «Ակնհայտ է, որ նրանց ֆիզիկական գոյության առումով այսօր ունենք բավական խնդրահարույց իրավիճակ: Անկախ այն հանգամանքից, թե նրանք ինչ պատճառներով կամ հանգամանքներում են անհետ կորել կամ գերեվարվել, մեր գլխավոր խնդիրը, որպես Հայաստանի Հանրապետություն, պետք է լինի այդ մարդկանց հրատապ կերպով հայրենադարձելը: Դրանից հետո, թե ի՞նչ ընթացակարգեր կլինեն, դրանք օրենքով սահմանված են եւ ցանկացած իրավիճակում համապատասխան մարմիններն իրականացնում են»,-ասել է նա: Այս համատեքստում պատգամավորը խիստ մտահոգիչ է  համարել ադրբեջանական տարբեր տելեգրամյան ալիքներում հրապարակվող  տեսանյութերը, որոնցում գերիները ենթարկվում են բռնությունների եւ խոշտանգումների:

19 ноября депутаты фракции НС “Честь имею” Т.Абраамян и А.Мамиджанян присутствовали на парламентских брифингах после очередных заседаний парламента.
Т.Абраамян коснулся провокации азербайджанских вооруженных сил на армяно-азербайджанской границе 16 ноября, посчитав актуальным вопрос возвращения пленных военнослужащих на родину. “Очевидно, что сегодня у нас очень проблемная ситуация с точки зрения их физического существования. Независимо от причин или обстоятельств, при которых они без вести пропали или попали в плен, нашей главной задачей как Республики Армения должна быть срочная репатриация этих людей. Последующие процедуры определены законом и в любой ситуации выполняются соответствующими органами”, - отметил он. В этом контексте депутат выразил большую озабоченность опубликованными на различных азербайджанских телеграм-каналах видеороликами, в которых пленные подвергаются насилию и пыткам.