Դեկտեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հյուրընկալել է Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության աշխատակիցներին` գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանի գլխավորությամբ: 2021 թվականը Հանրային հեռուստաընկերության համար հոբելյանական է. Առաջին ալիքը նշում է հիմնադրման 65-ամյակը:
Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով հեռուստաընկերության հիմնադրման 65-ամյակի առթիվ, շնորհակալություն է հայտնել աշխատակիցներին՝ բարձրորակ հեռուստատեսային բովանդակություն ապահովելու եւ պրոֆեսիոնալ աշխատանքի համար:
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդգծել է, որ իր համար մեծ պատիվ է պարգեւներ հանձնել հեռուստատեսության անխափան եթերն ապահովող եւ տարիների ավանդ ունեցող աշխատակիցներին:
Ալեն Սիմոնյանը հուշամեդալով է պարգեւատրել Հանրային հեռուստաընկերության աշխատակիցներ Գառնիկ Թեփուչեկյանին, Պետրոս Ղազարյանին, Թերեզա Կասյանին, Մելիք Մայիլյանին, Արմինե Նիկողոսյանին, Պողոս Նազարյանին, Արթուր Ղանդիլյանին, Սամվել Աղանյանին, Մարինե Բլբուլյանին, Խորեն Լեւոնյանին, Հերմինե Բաղդասարյանին եւ Օլեգ Սուքիասյանին:

14 декабря Председатель НС А.Симонян принял сотрудников Общественной телекомпании Армении во главе с исполнительным директором О.Мовсисяном. 2021 год – юбилейный   для Общественного телевидения – Первому   каналу исполняется 65 лет.
Глава парламента, поздравив сотрудников с 65-летием создания телекомпании, поблагодарил сотрудников за обеспечение высококачественного телеконтента и профессиональную работу.
Председатель НС подчеркнул, что для него большая честь вручать награды работникам, обеспечивающим бесперебойное телевещание и внесшим весомый вклад в его развитие.
А.Симонян вручил памятные медали сотрудникам Общественного телевидения Г.Тепучекяну, П.Казаряну, Т.Касьян, М.Маиляну, А.Никогосян, П.Назаряну, А.Гандиляну, С.Аганяну, М.Блбулян, Х.Левоняну, Э.Багдасарян, О.Сукиасяну.