Փետրվարի 3 -ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին  ԱԺ երրորդ գումարման յոթերորդ նստաշրջանի եւ  2006թ-ի փետրվարի 6-9-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերըը: ԱԺ երրորդ գումարման յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 75 հարց : ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 32 հարց, միջազգային 12 պայմանագիր:
ԱԺ երրորդ գումարման յոթերորդ նստաշրջանի եւ  2006թ-ի փետրվարի 6-9-իԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը կհաստատվենփետրվարի 6-իԱԺ նիստում:
Ի պատասխան լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների`  մարդու իրավունքների պաշտպան Լարիսա Ալավերդյանի ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանին ուղղված մարդու իրավունքների պաշտպանի 2005 թվականի գործունեության մասին զեկույցը Ազգային ժողովում քննարկելու մասին նամակի արձագանքի, տեղեկացնում ենք, որ. «Մարդու իրավունք...
Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի լուծումը եւ  հակամարտության կարգավորումը Հայաստանի եւ Ղարաբաղի, ինչպես նաեւ ամբողջ հայության անվտանգության պահանջներին եւ շահերին լիովին համահունչ  իրականացնելու համար անհրաժեշտ է պահպանել հայեցակարգված մոտեցում:Այդ մոտեցման հիմնատարրերը պետք է հստակ ներկայացնե...

3 февраля состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС Артур Багдасарян. На совещании обсуждались проекты повесток дня седьмой сессии НС третьего созыва и четырехдневных заседаний НС 6-9 февраля 2006 г. В проект повестки дня седьмой сессии НС включены 75 вопросов. В проект повестки дня предстоящей четырехдневки НС включены 32 вопроса, 12 международных договоров.
Проекты повесток дня седьмой сессии НС третьего созыва и четырехдневных заседаний НС 6-9 февраля 2006 г. будут утверждены на заседании НС 6 февраля.
В ответ на реакцию представителей СМИ в связи с письмом об  обсуждении в НС доклада о деятельности в 2005 г. омбудсмена Л.Алавердян, направленного Председателю НС А.Багдасаряну, сообщаем, что:согласно статье 17 закона РА “О Защитнике прав человека”, в течение первого квартала каждого года омбуд...