«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն`  Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Անուշ Բեղլոյանը մայիսի 23-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո` մեկ շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որն ստորագրում եւ հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը: Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված:
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի ու  առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովները, համագործակցելով Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարքության եւ «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոնի հետ, մշակել են բարեգործական ծրագիր, որի շրջանակում 2020 թ. տեղի ունեցած պատերազմի ընթացքում վիրավորում ստա...
Մայիսի 23-ին կայացել է ՀՀ Ազգային ժողովի ԱՍՀ մշտական հանձնաժողովի պատգամավորների, ԱԺ պատգամավորների եւ IFES (ԱՅ ԷՖ Ի ԷՍ) ներկայացուցիչների հետ հերթական հանդիպումը: Հանդիպման նպատակն ընտրական գործընթացներում հաշմանդամություն ունեցող անձանց ընտրական իրավունքի լիարժեք իրացման մեխանիզմների եւ ընտրատեղամ...
ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 23 հարց
Մայիսի 23-ին Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԱԺ խորհրդի նիստը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ մայիսի 24-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը: Սահմանվել է նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցե...
Կարեւորում եմ հայ-էստոնական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը եւ այդ հարցում բարեկամական խմբերի դերը: Այս մասին ասել է Ազգային ժողովի Հայաստան-Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը մայիսի 23-ին ՀՀ-ում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդի հետ հա...

RA NA President’s Statement on Resignation Letter of NA Deputy Anush Begloian
Pursuant to Article 155.1 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, the deputy of the National Assembly of the Republic of Armenia Anush Begloian submitted her resignation on May 23.
First Group of Soldiers Wounded During War to Leave for Jerusalem
The RA NA Standing Committees on Defense and Security and on Health Care, in cooperation with the Armenian Patriarchate of Jerusalem and the Homeland Defender’s Rehabilitation Center, developed a charity program within the framework of which 6 soldiers wounded during the 2020 war will leave for Jeru...
On May 23, the regular meeting with the deputies of the Standing Committee on Labor and Social Affairs of the RA National Assembly, the NA deputies and the representatives of the International Foundation for Electoral Systems (IFES) was held. The purpose of the meeting is to improve the mechanisms f...
On May 23, the sitting of the NA Council, presided over by Alen Simonyan, was held.The draft agenda on making addenda to the agenda of the third session of the NA eighth convocation and the draft agenda of the regular sittings to be convened on May 24 debated and approved. The sequence of the debate...
Anush Begloian: The political situation in Armenia is stable
“I attach importance to the development of the Armenian-Estonian interparliamentary relations and the role of the friendship groups in that issue,” the Head of the Friendship Group Armenia-Estonia Anush Begloian said about this at the meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of ...