ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի շնորհավորական ուղերձը Սահմանադրության օրվա առթիվ
Մայր օրենքով երաշխավորված իրավունքներն ու ազատությունները Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու հիմնական անցաթուղթն են: Դրանց կյանքի կոչումն ու իրացումը մեր պետության հիմքն ու ժամանակակից աշխարհում սեփական դիմագիծն ունենալու երաշխիքներն են:
Մեր պարտքն է հասնել իրավունքի եւ օրենքի գերակայության, ինչը Հայաստանի ժողովրդավարության այն նշաձողն է, որին մեր ամենօրյա աշխատանքով պետք է մոտենանք ժամ առ ժամ:
Հայաստանյան հասարակությունն իր գործողություններով ապացուցել է, որ մերժում է սահմանադրական կարգի դեմ ուղղված ոտնձգությունները, ինչը կարեւոր ցուցիչ է` հասկանալու, որ ճիշտ ճանապարհին ենք:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորիս Սահմանադրության օրվա առթիվ, մաղթում եմ, որ սահմանադրական նորմերը կայուն տեղ ունենան հանրային ընկալումներում եւ առօրյա կյանքում:

Congratulatory Message by RA NA President Alen Simonyan on Constitution Day
The rights and freedoms guaranteed by the Mother Law are the main visit card of the citizen of the Republic of Armenia. Bringing them into life and their execution are the guarantees of the basis of our state and having its own feature in the modern world.
Our duty is to reach the rule of law, which is the benchmark of democracy of Armenia, to which we shall approach with our daily work hour by hour.
The society of Armenia has proved with its actions that rejects the encroachments against the constitutional order, which is an important indicator to understand that we are on the right path.
I congratulate all of us once again on Constitution Day. I wish that the constitutional norms will have their stable place in the public perceptions and in daily life.