ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի շնորհավորական ուղերձը Սահմանադրության օրվա առթիվ
Մայր օրենքով երաշխավորված իրավունքներն ու ազատությունները Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու հիմնական անցաթուղթն են: Դրանց կյանքի կոչումն ու իրացումը մեր պետության հիմքն ու ժամանակակից աշխարհում սեփական դիմագիծն ունենալու երաշխիքներն են:
Մեր պարտքն է հասնել իրավունքի եւ օրենքի գերակայության, ինչը Հայաստանի ժողովրդավարության այն նշաձողն է, որին մեր ամենօրյա աշխատանքով պետք է մոտենանք ժամ առ ժամ:
Հայաստանյան հասարակությունն իր գործողություններով ապացուցել է, որ մերժում է սահմանադրական կարգի դեմ ուղղված ոտնձգությունները, ինչը կարեւոր ցուցիչ է` հասկանալու, որ ճիշտ ճանապարհին ենք:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորիս Սահմանադրության օրվա առթիվ, մաղթում եմ, որ սահմանադրական նորմերը կայուն տեղ ունենան հանրային ընկալումներում եւ առօրյա կյանքում:

Поздравление Председателя НС А.Симоняна к Дню Конституции
Права и свободы, гарантируемые Основным Законом, - пропуск гражданина Республики Армения. Их воплощение и реализация являются основой нашего государства и залогом обретения собственного облика в современном мире.
Наш долг – добиться верховенства права и закона, что является эталоном демократии в Армении, к которому мы должны стремиться  нашей каждодневной работой.
Армянское общество своими действиями доказало, что отвергает посягательства на конституционный строй, что является важным показателем осознания  нашего верного пути.
Еще раз поздравляю всех нас с Днем Конституции, желаю, чтобы конституционные нормы заняли прочное место в общественном сознании и повседневной жизни.