Պաշտոնական այցով Վրաստանում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին: Կողմերը շնորհավորել են միմյանց դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ՝ շեշտելով, որ երկու ժողովուրդներին կապում է ընդհանուր պատմությունը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ Հայաստանը մեծապես շահագրգռված է տարածաշրջանային անվտանգության եւ կայունության ամրապնդմամբ, ուստի բարձր է գնահատում Վրաստանի՝ տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության պահպանմանն ուղղված հետաքրքրվածությունը:
Ալեն Սիմոնյանն ընդգծել է նաեւ, որ Ադրբեջանը, շարունակելով ծավալապաշտական քաղաքականությունը, սեպտեմբերի 13-ին լայնածավալ հարձակում է ձեռնարկել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության եւ տարածքային ամբողջականության հանդեպ:
Անդրադառնալով Արցախի հարցին՝ ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ առաջնային է մնում Լեռնային Ղարաբաղի հայերի իրավունքների ու ազատությունների երաշխավորման, Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցը:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանը միտված երկկողմ համագործակցության հեռանկարները: Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին նշել է, որ երեկ ջերմ հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ եւ փաստել, որ հայ-վրացական հարաբերություններն այժմ ավելի բարձր մակարդակի վրա են, քան երբեւէ: Նրա խոսքով դա են վկայում բարձրաստիճան փոխայցերի հաճախականությունը եւ խաղաղության ձգտելու ընդհանուր ջանքերը:

Премьер-министр Грузии И.Гарибашвили принял делегацию во главе с Председателем НС РА А.Симоняном, находящимся в Грузии с официальным визитом. Стороны поздравили друг друга с 30-летием установления дипломатических отношений, подчеркнув, что два народа связывает общая история.
Спикер НС отметил, что Армения крайне заинтересована в укреплении региональной безопасности и стабильности, поэтому высоко ценит заинтересованность Грузии в сохранении мира и стабильности в регионе.
А.Симонян также подчеркнул, что Азербайджан, продолжая свою экспансионистскую политику, 13 сентября предпринял масштабную атаку на суверенитет и территориальную целостность Республики Армения.
Коснувшись Арцахского вопроса, спикер НС отметил, что проблема обеспечения прав и свобод армян Нагорного Карабаха, статуса НК остается первостепенной.
Стороны обсудили перспективы двустороннего сотрудничества по обеспечению региональной безопасности. Премьер-министр Грузии И.Гарибашвили отметил, что вчера состоялась его теплая телефонная беседа с Премьер-министром РА Н.Пашиняном, и заявил, что армяно-грузинские отношения ныне находятся на более высоком уровне, чем когда-либо. По его словам, об этом свидетельствуют частые взаимные визиты на высоком уровне и общие усилия в стремлении к миру.