Պաշտոնական այցով Վրաստանում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին: Կողմերը շնորհավորել են միմյանց դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ՝ շեշտելով, որ երկու ժողովուրդներին կապում է ընդհանուր պատմությունը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ Հայաստանը մեծապես շահագրգռված է տարածաշրջանային անվտանգության եւ կայունության ամրապնդմամբ, ուստի բարձր է գնահատում Վրաստանի՝ տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության պահպանմանն ուղղված հետաքրքրվածությունը:
Ալեն Սիմոնյանն ընդգծել է նաեւ, որ Ադրբեջանը, շարունակելով ծավալապաշտական քաղաքականությունը, սեպտեմբերի 13-ին լայնածավալ հարձակում է ձեռնարկել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության եւ տարածքային ամբողջականության հանդեպ:
Անդրադառնալով Արցախի հարցին՝ ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ առաջնային է մնում Լեռնային Ղարաբաղի հայերի իրավունքների ու ազատությունների երաշխավորման, Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցը:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանը միտված երկկողմ համագործակցության հեռանկարները: Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին նշել է, որ երեկ ջերմ հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ եւ փաստել, որ հայ-վրացական հարաբերություններն այժմ ավելի բարձր մակարդակի վրա են, քան երբեւէ: Նրա խոսքով դա են վկայում բարձրաստիճան փոխայցերի հաճախականությունը եւ խաղաղության ձգտելու ընդհանուր ջանքերը:

The Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili received the delegation led by the RA NA President Alen Simonyan being in Georgia on an official visit. The sides congratulated each other on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations, stressing that the common history connects the two peoples.
The RA NA President has noted that Armenia is greatly interested in the strengthening of the regional security and stability, thus he highly appreciates the interest of Georgia aimed at preservation of peace and stability in the region.
Alen Simonyan also underscored that Azerbaijan, continuing its expansionist policy, launched a large-scale offensive against the sovereignty and territorial integrity of the Republic of Armenia.
Touching upon the Artsakh issue, the RA NA President mentioned that the issue of guaranteeing the rights and freedoms of the Armenians of Nagorno Karabakh and the Nagorno Karabakh status remains as a priority.
The sides discussed the prospects of bilateral cooperation on regional security. The Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili noted that yesterday he had a warm telephone talk with the RA Prime Minister Nikol Pashinyan and documented that now the Armenian-Georgian relations are at a higher level than ever. According to him, the frequency of the high ranking officials’ mutual visits and the common efforts of striving for peace witness that.