Ազգային ժողովի խորհրդի` հունվարի 23-ի արտահերթ նիստում ժամը 12:00-ին նիստի իրավազորության համար բավարար թվով խորհրդի անդամներ չեն գրանցվել:
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը տեղեկացրել է, որ ԱԺ խորհրդի աշխատակարգի 6-րդ կետի համաձայն, եթե խորհրդի գրանցված անդամների թիվը նիստի իրավազորության համար բավարար չէ, ապա գրանցումը շարունակվում է մինչեւ անհրաժեշտ թվով խորհրդի անդամների գրանցվելը, բայց ոչ ավելի, քան երկու ժամ:
Մինչեւ ժամը 14:00-ն քվորում չի ապահովվել. ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստը համարվել է չկայացած:
Օրենքի նախագծի նպատակն է ստեղծել շահավետ միջավայր եւ պայմաններ փոխադարձ առեւտրային հարաբերությունների զարգացման եւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բնագավառներում կողմերի միջեւ տնտեսական համագործակցության խթանման համար, ինչպես նաեւ վերացնել կողմերի միջեւ առեւտրային եւ ներդրումային խոչընդոտները, ...

23 января на внеочередном заседании Совета НС по состоянию на 12:00 часов не было зарегистрировано достаточное для правомочности заседания количество членов Совета.
Председатель НС А.Симонян сообщил, что, согласно п.6 регламента Совета НС, если количество зарегистрированных членов Совета недостаточно для правомочности заседания, то регистрация продолжается до достижения необходимого числа членов Совета, но не более двух часов.
До 14:00 часов кворум не был обеспечен, внеочередное заседание Совета НС признано несостоявшимся.
“Цель законопроекта – создание благоприятной среды и условий для развития торговых взаимоотношений и содействия экономическому сотрудничеству сторон в сферах, представляющих взаимный интерес, а также устранение между ними торговых и инвестиционных барьеров, снижение бизнес-расходов и повышение эконо...