ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնել է, որ ՀՀ գլխավոր դատախազը միջնորդել էր ՀՀ ԱԺ «Հայաստան»  խմբակցության պատգամավոր Սեյրան Մուշեղի Օհանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին: Տեղի է ունեցել գաղտնի քվեարկություն, որին ՀՀ ԱԺ 107 պատգամավորներից մասնակցել է  68-ը: Քվեատուփում առկա է եղել 68 քվեաթերթիկ, անվավեր քվեաթերթիկներ չեն հայտնաբերվել, ձայները բաշխվել են հետեւյալ կերպ՝ կողմ՝ 68, դեմ՝ 0:
Գլխավոր դատախազի երկրորդ միջնորդության վերաբերյալ Նարեկ Բաբայանը հայտնել է, որ գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է 66 պատգամավոր, որոնք կողմ են քվեարկել: ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության 2 պատգամավոր չեն ունեցել պետական եւ ծառայողական գաղտնիքին առնչվելու թույլտվություն, հետեւաբար չեն մասնակցել քվեարկությանը:
Երրորդ գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է 68 պատգամավոր:  Սեյրան Մուշեղի Օհանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու միջնորդությանը  կողմ է քվեարկել 68 պատգամավոր:

The Chairman of the Counting Commission Narek Babayan informed that the RA Prosecutor General mediated on giving consent to initiate criminal persecution towards the deputy of the RA NA Armenia Faction Seyran Ohanyan. Secret ballot was held, where RA NA 68 deputies out of 107 took part. 68 ballot papers were in the ballot box, invalid ballot papers were not revealed, the votes were: 68 – for, 0 – against.
Narek Babayan informed about the Prosecutor General’s second petition that 55 deputies took part in secret ballot, who voted for it. 2 deputies from the NA Civil Contract Faction had no permission relating the state and office secret, therefore they did not take part in voting.
68 deputies took part in the third secret ballot. 68 deputies voted for the petition on giving consent to initiate criminal persecution towards Seyran Ohanyan.