ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնել է, որ ՀՀ գլխավոր դատախազը միջնորդել էր ՀՀ ԱԺ «Հայաստան»  խմբակցության պատգամավոր Սեյրան Մուշեղի Օհանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին: Տեղի է ունեցել գաղտնի քվեարկություն, որին ՀՀ ԱԺ 107 պատգամավորներից մասնակցել է  68-ը: Քվեատուփում առկա է եղել 68 քվեաթերթիկ, անվավեր քվեաթերթիկներ չեն հայտնաբերվել, ձայները բաշխվել են հետեւյալ կերպ՝ կողմ՝ 68, դեմ՝ 0:
Գլխավոր դատախազի երկրորդ միջնորդության վերաբերյալ Նարեկ Բաբայանը հայտնել է, որ գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է 66 պատգամավոր, որոնք կողմ են քվեարկել: ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության 2 պատգամավոր չեն ունեցել պետական եւ ծառայողական գաղտնիքին առնչվելու թույլտվություն, հետեւաբար չեն մասնակցել քվեարկությանը:
Երրորդ գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է 68 պատգամավոր:  Սեյրան Մուշեղի Օհանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու միջնորդությանը  կողմ է քվեարկել 68 պատգամավոր:

Председатель Счетной комиссии НС Н.Бабаян сообщил, что Генеральный прокурор РА выступила с ходатайством о даче согласия на возбуждение уголовного преследования против депутата фракции "Армения" С.Оганяна. Состоялось тайное голосование, в котором приняли участие 68 из 107 депутатов парламента. В урне для голосования оказалось 68 бюллетеней, недействительных нет.
По второму ходатайству Генпрокурора Н.Бабаян сообщил, что в тайном голосовании приняли участие 66 депутатов, которые проголосовали “за”. 2 депутата фракции "Гражданский договор", не имеющие допуска к государственной и служебной тайнам, не участвовали в голосовании.
В третьем тайном голосовании приняли участие 68 депутатов. За предложение дать согласие на возбуждение уголовного преследования в отношении С.Оганяна проголосовали все 68 парламентариев.