ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի՝ Վայոց ձորի մարզ կատարած աշխատանքային այցը մեկնարկել է Նորավանքի վանական համալիրից, որտեղ ԱԺ նախագահին դիմավորել է մարզի հոգեւոր թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Աբրահամ արքեպիսկոպոս Մկրտչյանը:
Դրանից հետո Ալեն Սիմոնյանն այցելել է Ջերմուկ, հանդիպել տեղի բնակիչներին, այնուհետեւ դիտարկման միջոցով ծանոթացել սահմանային իրավիճակին: Շրջայց կատարելով «Ջերմուկ Գրուպ» ընկերությունում՝ ԱԺ նախագահը ծանոթացել է գործարանի արտադրական կարողությունների զարգացմանը:
Խորհրդարանի ղեկավարը եղել է նաեւ Վայք եւ Եղեգնաձոր համայնքներում, այցելել սահմանամերձ Խնձորուտ բնակավայր, զրուցել գյուղացիներին մտահոգող տարաբնույթ թեմաների շուրջ ու դրանց լուծումներ տալու պայմանավորվածություններ ձեռք բերել:
ՀՀ ԱԺ նախագահն աշխատանքային այցի ընթացքում եղել է նաեւ ՊՆ N զորամասում, զրուցել զինծառայողների հետ, ծանոթացել վերջիններիս սոցիալ-կենցաղային պայմաններին ու նրանց խաղաղ ծառայություն մաղթել:

The working visit of the RA NA President Alen Simonyan to Vayots Dzor Marz/province started from the Noravank Monastic Complex, where the Primate of the Diocese His Eminence Archbishop Abraham Mkrtchyan met the NA President.
After that Alen Simonyan visited Jermuk, met with the local residents, afterwards through observation got acquainted with the border situation. Taking a tour in the Jermuk Group Company, the NA President got familiarized with the development of the production capacities of the factory.
The Head of Parliament was also in Vayk and Yeghegnadzor communities, visited Kndzorut border settlement, talked with the villagers about the various topics concerning them, and agreements were reached for solving them.
During the working visit the RA NA President also was in N Military Unit of the Ministry of Defence, talked with the servicemen, got familiarized with their social-living conditions and wished them peaceful service.