Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Բոսնիա եւ Հերցեգովինա
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում է ԱԺ պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը, դեկտեմբերի 4-7-ը գտնվելու է Բոսնիա եւ Հերցեգովինայում:
Այցի շրջանակում ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է ԵԽԽՎ-ում Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի պատվիրակության ղեկավար Սաշա Մագազինովիչի, Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի Ժողովուրդների եւ Ներկայացուցիչների պալատների կոլեգիումի անդամների, Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի, Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի հետ բարեկամական խմբի անդամների, ինչպես նաեւ Եվրաինտեգրման հանձնաժողովի անդամների հետ` հանձնաժողովի նախագահ Զդենկո Չոսիչի գլխավորությամբ:
Հանդիպումների ժամանակ կարեւորվել է տարբեր բնագավառներում երկու երկրների հարաբերությունների զարգացումը: Հատուկ ընդգծվել է միջխորհրդարանական հարաբերությունների ակտիվացման անհրաժեշտությունը: Անդրադարձ է եղել երկու երկրներում առկա խնդիրներին եւ մարտահրավերներին: Ռուբեն Ռուբինյանը հրավիրող կողմին ներկայացրել է Հարավային Կովկասում խաղաղություն հաստատելուն ուղղված Հայաստանի ջանքերն ու վերջին զարգացումները, Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաեւ անդրադարձել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին:
06.12.2024
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանն ու ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանը պատասխանել են լրագրողների հարցադրումներին: Մանրամասները` տեսանյութում:...
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցներին «Հայաստան» խմբակցությունից մասնակցել են պատգամավորներ Արթուր Խաչատրյանն ու Աննա Գրիգորյանը: Բանախոսները նախ հանդես են եկել ներածական խոսքով, ապա պատասխանել լրագրողների հարցադրումներին: Մանրամասները` տեսանյութում: ...

Delegation led by Ruben Rubinyan visits Bosnia and Herzegovina
The delegation led by the RA NA Vice President Ruben Rubinyan with the NA deputy Sona Ghazaryan, will be in Bosnia and Herzegovina on December 4-7.
Within the framework of the visit the NA Vice President Ruben Rubinyan met with the Head of the delegation of Bosnia and Herzegovina to PACE Saša Magazinović, the members of the Collegium of the House of Peoples and Representatives of Bosnia and Herzegovina, the members of the Committee on Foreign Affairs of the House of Representatives, of the Parliamentary Friendship Group of the Parliamentary Assembly for Central and Eastern Europe, as well as the members of the Joint Committee for European Integration Zdenko Ćosić.
During the meetings the development of the relations between the two countries in different sphere was highlighted. The necessity of activation of the inter-parliamentary relations was especially underscored. Reference was made to the problems and challenges existing in the two countries. Ruben Rubinyan presented to the inviting side the efforts of Armenia and the recent development aimed at establishing peace in the South Caucasus, the Armenia- Türkiye normalisation process, as well as referred to the Crossroads of Peace project.
06.12.2024
During the parliamentary briefings following the NA sittings, the Secretary of the Civil Contract Faction Artur Hovhannisyan and the Deputy Chair of the NA Standing Committee on Babken Tunyan answered the journalists’ questions....
During the parliamentary briefings following the NA sittings, the Head of With Honor Faction HaykMamijan...
The deputies Artur Khachatryan and Anna Grigoryan from the Armenia Faction took part in the parliamentary briefings following the NA sittings. First, the speakers made an introductory speech, then answered the journalists’ questions....