Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Բոսնիա եւ Հերցեգովինա
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում է ԱԺ պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը, դեկտեմբերի 4-7-ը գտնվելու է Բոսնիա եւ Հերցեգովինայում:
Այցի շրջանակում ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է ԵԽԽՎ-ում Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի պատվիրակության ղեկավար Սաշա Մագազինովիչի, Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի Ժողովուրդների եւ Ներկայացուցիչների պալատների կոլեգիումի անդամների, Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի, Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի հետ բարեկամական խմբի անդամների, ինչպես նաեւ Եվրաինտեգրման հանձնաժողովի անդամների հետ` հանձնաժողովի նախագահ Զդենկո Չոսիչի գլխավորությամբ:
Հանդիպումների ժամանակ կարեւորվել է տարբեր բնագավառներում երկու երկրների հարաբերությունների զարգացումը: Հատուկ ընդգծվել է միջխորհրդարանական հարաբերությունների ակտիվացման անհրաժեշտությունը: Անդրադարձ է եղել երկու երկրներում առկա խնդիրներին եւ մարտահրավերներին: Ռուբեն Ռուբինյանը հրավիրող կողմին ներկայացրել է Հարավային Կովկասում խաղաղություն հաստատելուն ուղղված Հայաստանի ջանքերն ու վերջին զարգացումները, Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաեւ անդրադարձել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին:
06.12.2024
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանն ու ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանը պատասխանել են լրագրողների հարցադրումներին: Մանրամասները` տեսանյութում:...
ԱԺ նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցներին «Հայաստան» խմբակցությունից մասնակցել են պատգամավորներ Արթուր Խաչատրյանն ու Աննա Գրիգորյանը: Բանախոսները նախ հանդես են եկել ներածական խոսքով, ապա պատասխանել լրագրողների հարցադրումներին: Մանրամասները` տեսանյութում: ...

Делегация во главе с Р.Рубиняном посетила Боснию и Герцеговину
4-7 декабря возглавляемая вице-спикером НС РА Р.Рубиняном делегация, в состав которой входила депутат С.Казарян, посетила Боснию и Герцеговину.
В рамках визита зампредседателя НС Р.Рубинян встретился с главой делегации Боснии и Герцеговины в ПАСЕ Сашей Магазиновичем, членами коллегиума Палаты народов и Палаты представителей Боснии и Герцеговины, членами Комиссии по внешним отношениям, членами группы дружбы с Центральной и Восточной Европой, а также с членами Комиссии по евроинтеграции во главе с председателем комиссии Зденко Чосичем.
В ходе встреч подчеркнута важность развития отношений между двумя странами в различных сферах. Особо отмечена необходимость активизации межпарламентских связей. Затронуты существующие в обеих странах проблемы и вызовы. Р.Рубинян представил пригласившей стороне усилия Армении по установлению мира на Южном Кавказе и последние развития, процесс нормализации отношений  Армения-Турция, а также коснулся проекта “Перекресток мира”.
06.12.2024
На парламентских брифингах по итогам заседаний НС на вопросы журналистов ответили секретарь фракции "Гражданский договор" А.Ованнисян и заместитель председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Тунян....
Депутаты А.Хачатрян и А.Григорян приняли участие в парламентских брифингах по итогам заседаний НС. После вступительной речи докладчики ответили на вопросы журналистов. ...