ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել ««Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծին: Առաջարկվում է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարությանը հանձնել Երեւանի Ծիծեռնակաբերդի խճուղի 5 հասցեում տեղակայված մարզահամալիրը:
Կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը տեղեկացրել է, որ նախատեսվում է հիմնանորոգել մարզահամալիրն ու ստեղծել հավաքական թիմերի մարզման կենտրոն: Հաշվի առնելով ննջարանային մասնաշենքի եւ երկու մարզադահլիճների առկայությունը՝ մարզակառույցը կծառայի ուսումնամարզական հավաքների, ՀՀ առաջնությունների, միջազգային այլ մրցաշարերի անցկացման համար: Կառույցում կգործի նաեւ բժշկավերականգնողական կենտրոն:
Նախարարը տեղեկացրել է նաեւ, որ չի բացառվում հետագայում տարբեր ձեւաչափերում մասնավորի հետ համագործակցությունը:

Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта дала положительное заключение по проекту о внесении изменения в закон “О Программе приватизации государственного имущества на 2017-2020 гг.”. Предлагается передать в ведение Министерства образования, науки, культуры и спорта (МОНКС) спортивный комплекс на Цицернакабердском шоссе, 5 в Ереване.
Министр ОНКС Ж.Андреасян сообщила, что намечается капитально отремонтировать спортивный комплекс и создать тренировочный центр для национальных сборных. Учитывая наличие спального корпуса и двух спортзалов, спортивный объект послужит проведению учебно-тренировочных сборов, чемпионатов РА, других международных турниров. Также будет функционировать медико-реабилитационный центр.
Министр также сообщила, что в дальнейшем не исключено сотрудничество с частным сектором в различных форматах.