ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել ««Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծին: Առաջարկվում է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարությանը հանձնել Երեւանի Ծիծեռնակաբերդի խճուղի 5 հասցեում տեղակայված մարզահամալիրը:
Կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը տեղեկացրել է, որ նախատեսվում է հիմնանորոգել մարզահամալիրն ու ստեղծել հավաքական թիմերի մարզման կենտրոն: Հաշվի առնելով ննջարանային մասնաշենքի եւ երկու մարզադահլիճների առկայությունը՝ մարզակառույցը կծառայի ուսումնամարզական հավաքների, ՀՀ առաջնությունների, միջազգային այլ մրցաշարերի անցկացման համար: Կառույցում կգործի նաեւ բժշկավերականգնողական կենտրոն:
Նախարարը տեղեկացրել է նաեւ, որ չի բացառվում հետագայում տարբեր ձեւաչափերում մասնավորի հետ համագործակցությունը:

The RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport endorsed the draft law on Amending the law On 2017-2020 State Property Privatization Programme. It is proposed to hand over the sports complex located at 5 Tsitsernakaberd Highway in Yerevan to the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sports.
The Minister of Education, Science, Culture and Sports informed that it is designed to completely renovate the sports complex and create a training centre for national teams. Taking into consideration the availability of a dormitory building and two gyms, the sports facility will serve for holding training camps, the RA championships, and other international tournaments. A medical rehabilitation centre will also house function in the structure.
The Minister also informed that the cooperation with the private sector in the different formats in the future.