Երեւանի պետական համալսարանի, Հայաստանի եվրոպական համալսարանի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետների եւ Պետական կառավարման ակադեմիայի` Ազգային ժողովում փորձաշրջան անցնող ուսանողների հետ հանդիպել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը: Միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման համատեքստում պատգամավորն ընդգծել է խորհրդարանական դիվանագիտության կարեւորությունը: Նա խոսել է տարբեր կառույցների, մասնավորապես` ԵՄ-ի, ԵԽԽՎ-ի, ԵԱՏՄ-ի հետ Հայաստանի համագործակցության մասին:
Պատգամավորն անդրադարձել է նաեւ խորհրդարանում քննարկվող «Եվրոպական միությանը Հայաստանի Հանրապետության անդամակցելու գործընթացի մեկնարկի մասին» օրենքի նախագծին` նշելով, որ նախաձեռնության ընդունման նպատակը Հայաստանի ժողովրդի` առաջադեմ, քաղաքակիրթ, զարգացած մարդկության ընտանիքին անդամակցելն է:
Օրենսդիրի ներկայացուցիչը պատասխանել է ուսանողների հարցերին, որոնք վերաբերել են հարեւան երկրների հետ հարաբերություններին, Հայաստանի կառավարության նախաձեռնած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին, տարածաշրջանի անվտանգային խնդիրներին:

С.Казарян встретилась со студентами-практикантами парламента
Депутат фракции НС “Гражданский договор” С.Казарян встретилась со студентами факультетов международных отношений ЕГУ, Европейского университета Армении и Академии государственного управления, проходящими практику в НС. В контексте развития межпарламентских связей депутат подчеркнула важность парламентской дипломатии, коснулась сотрудничества Армении с различными структурами, в частности с ЕС, ПАСЕ, ЕАЭС.
Депутат также затронула обсуждаемый в парламенте законопроект “О начале процесса вступления РА в ЕС”, отметив, что цель принятия данной инициативы – членство   народа Армении в прогрессивной, цивилизованной и развитой семье человечества.
Представитель законодательного органа ответила на вопросы студентов, касающиеся отношений с соседними странами, инициированного правительством Армении проекта “Перекресток мира”, проблем безопасности в регионе.
Встреча состоялась 12 февраля.
Парламент продолжил обсуждение законопроекта “О начале процесса вступления РА в ЕС”
12 февраля на заседании НС продолжено обсуждение в первом чтении законопроекта “О начале процесса вступления Республики Армения в Европейский Союз”.В своих выступлениях депутаты представили наблюдения по проекту закона о начале процесса вступления РА в ЕС.Выступая от имени фракции НС “Армения”, руко...