2026 թվականին Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովին կհատկացվի 374 մլն դրամ: Հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Հակոբյանը նշել է, որ կառույցն իրականացնում է մեկ ծրագիր, ուստի տրամադրվելիք ֆինանսական միջոցները բավարար կլինեն: Զեկուցողն անդրադարձել է հաջորդ տարի կայանալիք ընտրական գործընթացներում հանձնաժողովի անելիքներին: Նշվել է, որ այդ ժամանակահատվածում մոնիտորինգային եւ վերահսկողական գործառույթներ իրականացնելու համար անհրաժեշտ կլինի 12 մլն դրամ:
Տիգրան Հակոբյանը պատասխանել է պատգամավորների հարցերին՝ անդրադառնալով հանրօգուտ հաղորդումների ստեղծման անհրաժեշտությանը:
Հանրային հեռարձակողի խորհրդին 2026 թվականին նախատեսվում է հատկացնել շուրջ 8 մլրդ 300 մլն  դրամ: Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Վասակ Դարբինյանի խոսքով «Ընդհանուր եւ լրատվական ուղղվածությամբ հեռուստատեսային ծառայություններ» միջոցառման շրջանակում նախատեսվում է իրականացնել «Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքի պահանջներին համապատասխան հեռուստահաղորդումների շուրջօրյա հեռարձակում՝ Հանրային հեռուստաընկերության Առաջին ալիք, Միջազգային ալիք եւ Լրատվական ալիք տեսալսողական ծրագրերում՝ յուրաքանչյուրի եթերաժամը 8760-ական ժամ տեւողությամբ:
«2026 թվականին սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը շարունակելու է իրականացնել «Հայաստան-Սփյուռք գործակցություն» եւ «ՀՀ զարգացման գործընթացում սփյուռքի ներուժի ներգրավում» ծրագրերը, որոնց իրականացման համար պետբյուջեից կտրամադրվի 762 մլն 675 հազար 200 դրամ»,- ընդգծել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը: Նրա խոսքով «Հայաստան-Սփյուռք գործակցություն» ծրագրի շրջանակում կիրականացվի 7 միջոցառում:
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների՝ նոյեմբերի 4-ին կայացած համատեղ նիստը նախագահել են Սիսակ Գաբրիելյանը եւ Արուսյակ Մանավազյանը:
ԱԺ Հայաստան-Լիտվա բարեկամական խմբի ղեկավար Արուսյակ Ջուլհակյանը նոյեմբերի 4-ին հանդիպել է մեր երկրում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անդրիուս Պուլոկասի հետ: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ Արուսյակ Ջուլհակյանը կարեւորել է Հայաստան-Լիտվա զարգացող հարաբերությունները, խոսել միջխորհ...
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում քննարկված օրենսդրական փաթեթի ընդունումը պայմանավորված է Սահմանադրական դատարանի որոշման կատարմամբ: Մարդու իրավունքների պաշտպանի դիմումի հիման վրա Սահմանադրական դատարանը քննել է ոլորտում գործող կարգավորումը եւ համարել հակասահմանադրական: Խոսքը վերա...

In 2026, 374 million drams will be allocated to the Television and Radio Commission. The Chairman of the Commission Tigran Hakobyan noted that the structure implements one programme, hence the financial means to be provided will be sufficient. The rapporteur touched upon the work to be done in the Commission during the upcoming electoral processes next year. It was noted that 12 million drams will be needed to carry out monitoring and control functions during that period.
Tigran Hakobyan answered the MPs’ questions, referring to the necessity to create public interest programmes.
In 2026, it is designed to allocate about 8 billion 300 million drams for the Public Broadcaster Council. According to the Chairman of the Council of Public Broadcaster Vasak Darbinyan, within the framework of the General and Information-Oriented Television Services event, it is designed to implement round-the-clock broadcasting of television programmes in accordance with the requirements of the Law on Audiovisual Media on the First Channel, International Channel and News Channel audiovisual programmes of the Public Television Company, each with an airtime of 8760 hours.
՞In 2026, the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs will continue to implement the Armenia-Diaspora Partnership and Involvement of Diaspora Potential in the Development Process of the Republic of Armenia programs, for the implementation of which 762 million 675 thousand 200 drams will be allocated from the state budget," emphasized Zareh Sinanyan, High Commissioner for Diaspora Affairs at the Office of the RA Prime Minister. According to him, 7 events will be implemented within the framework of the Armenia-Diaspora Partnership program.
Sisak Gabrielyan and Arusyak Manavazyan chaired the joint sitting of the Standing Committees on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport and on Financial-Credit and Budgetary Affairs held on November 4.