Նոյեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ամփոփվեցին «2013թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումների արդյունքները: Պատգամավորները հանձնաժողովի իրավասության ոլորտներին վերաբերող մի շարք առաջարկներ արեցին բյուջեի նախագծում փոփոխություններ կատարելու նպատակով, որոնք հանձնաժողովը կներկայացնի կառավարության քննարկմանը:
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում ավարտվեցին «ՀՀ 2013թ. պետական բյուջեի մասին» նախագծի քննարկումները
Նոյեմբերի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների hամատեղ նիստում քննարկվեց «Հայաստանի Հանրապետության 2013թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով նախատեսված ֆինանսավորումը արդյունաբերության, քաղաքաշինության, տրանսպորտի եւ կապի, ...
ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Կուբայի դեսպանին
Նոյեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Կուբայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վալդես Ֆիգերոային` դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: ԱԺ նախագահը կարեւորեց Հայաստանի եւ Կուբայի միջեւ հարաբերությունների զարգացումը, միջխորհրադարանական գործակցության ակտիվաց...

6 ноября на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения, материнства и детства были подведены итоги обсуждения проекта Закона РА “О Государственном бюджете РА на 2013 год”. Депутаты предложили ряд касающихся указанной сферы поправок в бюджет, которые комиссия вынесет на обсуждение правительства.
06.11.2012
В постоянных комиссиях НС завершились обсуждения проекта “О Государственном бюджете РА на 2013 год”
6 ноября на совместном заседании постоянных комиссий НС по экономическим вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам состоялись обсуждения  проекта Закона РА “О Государственном бюджете Республики Армения на 2013 год” по части финансирования промышленности, градостроительства, транспо...
Председатель НС принял посла Кубы
6 ноября Председатель НС О.Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Куба в РА Вальдеса Фигероа – в связи с завершением дипломатической миссии.В ходе беседы обоюдно были отмечены развитие отношений между двумя странами, активизация межпарламентского сотрудничества и ощутимая роль...
Председатель НС РА О.Абраамян вручил удостоверения молодого парламентария членам новосформированного МП
6 ноября Председатель НС О.Абраамян  в торжественной обстановке вручил удостоверения молодого  парламентария членам новосформированного Молодежного Парламента (МП). Сердечно и тепло поздравив присутствующих в связи с избранием членами МП, спикер НС выразил уверенность, ...