Նոյեմբերի 9-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ նոյեմբերի 12-15-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: ԱԺ երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել են 12 հարց եւ 2 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 76 հարց, այդ թվում` 21 միջազգային պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման ԱԺ երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ նոյեմբերի 12-15-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն ԱԺ նոյեմբերի 12-ի նիստում:
Նոյեմբերի 9-ին ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Միքայել Մելքումյանի նախագահությամբ քննարկվեց «Էներգետիկայի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը, որը ներկայացրեց ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարի տեղակալ Արեգ Գալստյանը: Նախագծով կհստա...
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նոյեմբերի 9-ին ընդունեց Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իոանիս Տայիսին: ԱԺ փոխնախագահը, ողջունելով դեսպանին, շնորհավորեց նրան Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ եւ հույս հայտնեց, որ նա իր նպաստը կբ...

9 ноября состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС РА О.Абраамян.
Обсуждались проекты решений повесток дня второй сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний НС 12-15 ноября. В  проект повестки дня второй сессии НС вошли 12 вопросов и 2 международных договора.  В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включено 76  вопросов, в том числе 21 международный договор.
Проекты повесток дня второй сессии и четырехдневных  заседаний НС 12-15 ноября будут утверждены на заседании НС 12 ноября.
09.11.2012
9 ноября состоялись заседания постоянных комиссий НС по экономическим вопросам, по социальным вопросам, по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, по вопросам сельского хозяйства и охраны природы, по государственно-правовым вопросам, по внешним сношениям соответственно под председательством М.Мелк...
Вице-спикер НС встретился с послом Греции
9 ноября вице-спикер НС РА Э.Шармазанов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Греции в РА Иоаниса Таиса.Вице-спикер НС поздравил его с назначением Чрезвычайным и Полномочным Послом Греции в Армении и выразил надежду, что г-н Таис внесет свой вклад в еще большее развитие армяно-греческих отношени...