Նոյեմբերի 21-ին կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն՝ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ, 2012 թ. նոյեմբերի 21-ին՝ ժամը 12:00-ին կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգում ընդգրկված է «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Բնակչության պետական ռեգիստրի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը:
Խորհրդարանական լսումներ՝ «Հանրակրթական բարեփոխումները` բոլորի համար կրթություն ապահովելու համատեքստում» թեմայով
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հաձնաժողովի նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 16-ին անցկացվեցին խորհրդարանական լսումներ՝ առաջին ընթերցմամբ ընդունված «Հանրակրթության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ «Կրթության մասին» ՀՀ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով Հայաստանում պաշտոնական այցով գտնվող Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խորխե Օռիկոյի գլխավորած պատվիրակության անդամներն ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 16-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ ...
Նոյեմբերի 16-ին ԱԺ Հայաստան-Ուրուգվայ բարեկամական խմբի անդամները եւ խմբակցությունների ներկայացուցիչները հանդիպեցին Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խորխե Օռիկոյին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հայաստան-Ուրուգվայ բարեկամական խմբի ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը տեղ...

21 ноября 2012 г., в 12.00 часов, в соответствии со ст.70 Конституции РА, по инициативе депутатов НС будет созвано внеочередное заседание НС РА. В повестку дня включен пакет проектов законов о внесении изменений и дополнений в Избирательный и Уголовный кодексы РА, в закон “О государственном регистре населения”.
Парламентские слушания на тему “Общеобразовательные реформы – в контексте обеспечения образования для всех”
16 ноября по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта состоялись парламентские слушания по принятым в первом чтении проектам законов  о поправках в законы РА “Об общем образовании” и “Об образовании” на тему “Общеобразовательные реформы – в к...
Делегация, возглавляемая Председателем Палаты представителей Восточной Республики Уругвай Х.Оррико, посетила мемориал в Цицернакаберде
16 ноября находящаяся в Армении по приглашению Председателя НС РА О.Абраамяна делегация, возглавляемая Председателем  Палаты представителей Восточной Республики Уругвай Х.Оррико, в сопровождении вице-спикера НС Э.Шармазанова посетила мемориал Геноцида армян 1915 г. в Цицернакаберде, где возложи...
16 ноября члены группы дружбы Армения – Уругвай и представители фракций НС РА  встретились с Председателем  Палаты представителей Восточной Республики Уругвай Хорхе Оррико и возглавляемой им делегацией.В ходе встречи с армянскими парламентариями гости представили историю и культуру своей с...