Նոյեմբերի 21-ին կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն՝ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ, 2012 թ. նոյեմբերի 21-ին՝ ժամը 12:00-ին կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգում ընդգրկված է «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Բնակչության պետական ռեգիստրի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը:
Խորհրդարանական լսումներ՝ «Հանրակրթական բարեփոխումները` բոլորի համար կրթություն ապահովելու համատեքստում» թեմայով
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հաձնաժողովի նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 16-ին անցկացվեցին խորհրդարանական լսումներ՝ առաջին ընթերցմամբ ընդունված «Հանրակրթության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ «Կրթության մասին» ՀՀ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով Հայաստանում պաշտոնական այցով գտնվող Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խորխե Օռիկոյի գլխավորած պատվիրակության անդամներն ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 16-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ ...
Նոյեմբերի 16-ին ԱԺ Հայաստան-Ուրուգվայ բարեկամական խմբի անդամները եւ խմբակցությունների ներկայացուցիչները հանդիպեցին Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խորխե Օռիկոյին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հայաստան-Ուրուգվայ բարեկամական խմբի ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը տեղ...

Under the Article 70 of the Constitution of the Republic of Armenia, on the NA deputies’ initiative, on November 21, 2012 at 12:00 an extraordinary sitting of the RA National Assembly will be convened. The package of draft laws “On Amending the RA Electoral Code”, “On Amending the RA Law on State Register of the Population” and “On Amending the RA Criminal Code” is included in the agenda
Parliamentary Hearings on the Theme “General Educational Reforms in the Context of Providing Education For Everybody”
On November 16 upon the initiative of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport parliamentary hearings were held on the theme “General Educational Reforms in the Context of Providing Education For Everybody” on the RA draft laws “On Amending the RA Law on General E...
On November 16 the members of the delegation led by the President of the House of Representatives of the Eastern Republic of Uruguay Jorge Orrico, being on an official visit in Armenia at the RA NA President Hovik Abrahamyan’s invitation, accompanied by the NA Vice President Eduard Sharmazanov visit...
On November 16 the members of the Armenia-Uruguay Friendship Group and the representatives of the factions met with Jorge Orrico, President of the House of Representatives of the Eastern Republic of Uruguay and the Delegation led by him.The Head of the Armenia-Uruguay Friendship Group Vahan Hovhanni...