Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունել է «Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության անդամներին: Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը:
Ողջունելով հյուրերին Ազգային ժողովում՝ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը պետության կայացման ու հզորացման, գրագետ հասարակության ձեւավորման գործում կարեւորել է կրթական համակարգի, մասնավորապես դպրոցի եւ բանակի դերը: Նա ընդգծել է, որ հայ ժողովուրդը բոլոր ժամանակներում կարեւորել է կրթության դերը եւ ակնածանքով է վերաբերվել դպրոցին ու ուսուցչին: Պարոն Սահակյանը, անդրադառնալով կրթական համակարգի խնդիրներին, նշել է, որ վերջին տարիներին դպրոցի բազմաթիվ խնդիրներ են լուծում ստացել թե Երեւանում, թե մարզերում:
«Դպրոց-կենտրոնների միություն» իրավաբանական անձանց միության նախագահ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը եւ միության անդամները ԱԺ նախագահի հետ զրույցում ներկայացրել են միության անցած ուղին, ծրագրերն ու խնդիրները, անդրադարձել են ոլորտում առկա բացթողումներին ու հիմնախնդիրներին:

On September 30 the RA NA President Galust Sahakyan received the members of the “Union of School Centres” Union of Legal Entities. The Chairman of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan attended the meeting.
Welcoming the guests in the National Assembly, the NA President Galust Sahakyan has highlighted the role of the educational system, particularly, the school and the army in the establishment and reinforcement of state and formation of literate society. He has underlined that at all times the Armenian people emphasize the role of education and regard school and teacher with reverence. Touching upon the problems of the educational system, Mr Sahakyan has noted that during the recent years numerous problems have been solved in Yerevan and in the marzes.
The Chair of the “Union of School Centres” Union of Legal Entities, the RA NA deputy Ruzanna Muradyan and the members of the Union in their talk with the NA President presented the path passed by the Union, its programs and problems, touched upon the gaps and issues existing in the sphere.