«Հարգելի տիկին Դինգիզյան,
Գործընկերների կողմից ցուցաբերված վստահությունը լավագույն գնահատականն է տարիների Ձեր բեղուն գործունեության եւ շվեդական հասարակության առջեւ ծառացած մի շարք խնդիրներում Ձեր ցուցաբերած աներկբա կեցվածքի: Այն նաեւ հանդիսանում է շվեդական քաղաքականության մեջ կնոջ դերի իրական արժեւորման արդյունք, որը ինչպես միանշանակորեն դրական ազդեցություն է ունեցել երկրի քաղաքական ու տնտեսական առաջընթացի եւ ժողովրդավարական զարգացման վրա, այնպես էլ օրինակ է հանդիսացել աշխարհի բազմաթիվ երկրների, այդ թվում նաեւ մեր երկրի համար:
Հայաստանում բարձր են գնահատում Շվեդիայի խորհրդարանում Հայոց ցեղասպանության բանաձեւի ընդունման գործում Ձեր ունեցած առանցքային դերակատարումը, ինչպես նաեւ Շվեդիա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի ստեղծման ողղությամբ ցուցաբերված աջակցությունը:
Վստահ եմ, որ Շվեդիայի խորհրդարանի փոխնախագահի պաշտոնում Ձեր գործունեությունը վճռական նշանակություն կունենա նաեւ հայ-շվեդական բարեկամական հարաբերությունների խորացման գործում, մասնավորապես միջխորհրդարանական փոխգործակցության ասպարեզում, ինչը հանդիսանում է նաեւ Հայաստանի Ազգային ժողովի ղեկավարության անկեղծ ցանկությունը:

“Уважаемая г-жа Дингизян,
Проявленное коллегами доверие – наилучшая оценка Вашей многолетней плодотворной деятельности и занятой Вами позиции по ряду вставших перед шведским обществом проблем. Это также является результатом реальной оценки роли женщины в шведской политике, что имело однозначно позитивное воздействие как на политический и экономический прогресс и демократическое развитие страны, так и служило примером для различных стран мира, в том числе и для нашей страны.
В Армении высоко ценят Вашу особую роль в принятии резолюции по Геноциду армян в парламенте Швеции, а также содействие созданию депутатской группы дружбы Швеция – Армения.
Уверен, на посту вице-спикера парламента Швеции Ваша деятельность будет иметь   решающее значение также в углублении армяно-шведских дружественных отношений, в частности в сфере межпарламентского взаимодействия, что является искренним желанием руководства Национального Собрания Армении.