Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը Վերջին զանգի առթիվ
ԱԺ նախագահի ուղերձում ասվում է. «Սիրելի՛ շրջանավարտներ, շնորհավորում եմ ուսումնական տարվա ավարտի առթիվ:
Դպրոցներում այսօր հնչող վերջին զանգը ձեզ նախապատրաստում է մի ճանապարհորդության, որի բարեհաջող ընթացքը կախված է նախեւառաջ ձեզնից: Առաջին հերթին ինքներդ եք ձեր առաջնորդը՝ ձեր ձեռք բերած գիտելիքների եւ դաստիարակության, ձեր հանդեպ ունեցած հավատի եւ վստահության, ձեզ հետ կապված հույսերի ու ցանկությունների, եւ, իհարկե, ձեզ հղվող բարեմաղթանքների ուղեկցությամբ:
Այն ժամանակաշրջանը, որ դուք անցկացրել եք դպրոցում, ներկայիս ձեր ապրած կյանքի մի զգալի հատվածն է, որ սկսել եք առաջին պահից հախուռն ընթացքով, բայց եզրափակում եք ավելի հասուն ու գիտակից, նպատակասլաց եւ ապագային միտված քայլերով, հետագա գործողությունների հանդեպ ավելի պատասխանատու վերաբերմունքով: Դպրոցի կնիքն ու դրոշմը դուք կրում եք ամբողջ կյանքում՝ ձեր գիտելիքների եւ դաստիարակության ցուցադրությամբ, որպես քաղաքացի դրանք ներդնելով հասարակական ու պետական կյանքում, քաղաքական ու տնտեսական գործընթացներում: Ձեր արժանապատիվ պահվածքն ու աշխատանքը լինելու են ձեր երախտագիտությունն ու երբեւիցե չակնկալվող շնորհակալությունը դպրոցին եւ ուսուցիչներին, ձեր ընտանիքին, որոնք ձեզ կրթելով ու դաստիարակելով՝ ձեզ են փոխանցել ապագայի պատասխանատվությունը, միաժամանակ, չզլանալով ձեզ հետ կիսել այն: Մաղթում եմ, որ ողջ կյանքում պատվով կրեք այդ պատասխանատվությունը՝ խաղաղ եւ բարեկեցիկ հայրենիքին, ժողովրդին, ընտանիքին ծառայելու չմարող ցանկությամբ»:
22.05.2015
2015 թվականի մայիսի 25-27-ը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի /ՀԱՊԿ ԽՎ/ խորհրդին առընթեր ՀԱՊԿ անդամ երկրների խորհրդարանների պաշտպանության եւ անվտանգության հանձնաժողովների նախագահների համակարգող խորհրդակցությանը մասնակցելու նպատակով Դուշանբե /Տաջիկստանի Հանր...

The NA President’s message reads: “Dear graduates, I congratulate you on the occasion of the end of the educational year.
The last bell sounding today at schools prepares you for a journey, the success of which, first of all, depends on you. Firstly, you are the leaders to yourselves accompanied with your obtained knowledge and upbringing, faith and trust towards yourselves, hopes and wishes connected with you, and of course, the wishes directed to you.
The period that you have spent at school is the considerable part of your present life that you have started from the first moment with sweeping flow, but you complete it with more mature and conscientious, purposeful steps intended for future, with more responsible attitude towards further actions. You bear the stamp of the school in your whole life, showing your knowledge and upbringing as a citizen investing them in the public and state life, in the political and economic processes. Your dignified behaviour and work will show your gratefulness and unreturned gratitude to the school and teachers, your family, who conveyed you the responsibility of the future by educating and upbringing you, at the same time not refraining from sharing it with you. I wish you to bear that responsibility with honour with an endless wish to serve to the peaceful and welfare Motherland, people, and family.”