ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը փետրվարի 11-ին հանդիպել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթի հետ:
Նաիրա Զոհրաբյանն անդրադարձել է սահմանադրական փոփոխություններից հետո երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակին: Կողմերը քննարկել են 2015 թ. դեկտեմբերի 6-ին կայացած հանրաքվեին ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի տված գնահատականում հնչեցված մտահոգությունները: Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ առաջիկայում լրամշակվելիք ընտրական օրենսգրքով առաջարկվող այն մեխանիզմները, որոնք հնարավորություն կտան օրենսդրորեն կանխարգելել ընտրական գործընթացին անօրինական միջամտությունները:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաեւ ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանի աշխատանքներին եւ բրիտանացի նախկին պատգամավոր Ռոբերտ Ուոլթերի հեղինակած՝ «Բռնության աճը Լեռնային Ղարաբաղում եւ Ադրբեջանի այլ օկուպացված տարածքներում» վերնագրով զեկույցին: Դեսպանը, ներկայացնելով բրիտանական կառավարության տեսակետը, նշել է, որ ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացում Մեծ Բրիտանիան պաշտպանում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձեւաչափը:
Քննարկվել են նաեւ ՀՀ-ԵՄ ապագա իրավական փաստաթղթին, ինչպես նաեւ՝ Հայաստանի տնտեսական քաղաքականությանը վերաբերող հարցեր:

On February 11, the Chair of the NA Standing Committee on European Integration met with Ms Judith Margaret Farnworth, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.
Naira Zohrabyan touched upon the inner-political situation created in the country after the Constitutional Amendments. The sides discussed the concerns voiced in the assessment of the referendum on December 6, 2015 given by the OSCE/ODIHR. The interlocutors discussed the mechanisms being proposed by the Electoral Code also to be revised in future which will give an opportunity to prevent the illegal interventions to the electoral process by law.
In the course of the meeting they also touched upon the works of the PACE Winter Session and the report “Escalation of Violence in Nagorno-Karabakh and the other occupied territories of Azerbaijan” authored by Robert Walters. Presenting the viewpoint of the British Government, the Ambassador has noted that Great Britain defends the format of the OSCE Minsk Group in the NK problem settlement process.
The sides also discussed issues relating to the RA-EU future legal document, as well as the economic policy of Armenia.