ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը փետրվարի 11-ին հանդիպել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթի հետ:
Նաիրա Զոհրաբյանն անդրադարձել է սահմանադրական փոփոխություններից հետո երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակին: Կողմերը քննարկել են 2015 թ. դեկտեմբերի 6-ին կայացած հանրաքվեին ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի տված գնահատականում հնչեցված մտահոգությունները: Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ առաջիկայում լրամշակվելիք ընտրական օրենսգրքով առաջարկվող այն մեխանիզմները, որոնք հնարավորություն կտան օրենսդրորեն կանխարգելել ընտրական գործընթացին անօրինական միջամտությունները:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաեւ ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանի աշխատանքներին եւ բրիտանացի նախկին պատգամավոր Ռոբերտ Ուոլթերի հեղինակած՝ «Բռնության աճը Լեռնային Ղարաբաղում եւ Ադրբեջանի այլ օկուպացված տարածքներում» վերնագրով զեկույցին: Դեսպանը, ներկայացնելով բրիտանական կառավարության տեսակետը, նշել է, որ ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացում Մեծ Բրիտանիան պաշտպանում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձեւաչափը:
Քննարկվել են նաեւ ՀՀ-ԵՄ ապագա իրավական փաստաթղթին, ինչպես նաեւ՝ Հայաստանի տնտեսական քաղաքականությանը վերաբերող հարցեր:

11 февраля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным послом Соединенного Королевства   Великобритании и Северной Ирландии Джудит Фарнуорт.
Н.Зограбян обратилась к внутриполитической ситуации, сложившейся в стране после конституционных изменений. Стороны коснулись выраженной БДИПЧ ОБСЕ в своей оценке обеспокоенности состоявшимся 6 декабря 2015 г. референдумом. Собеседники обсудили также предлагаемые дорабатываемым вскоре Избирательным кодексом механизмы, которые позволят законодательно предупредить незаконные вмешательства в избирательные процессы.
В ходе встречи затронуты были также работа зимней сессии ПАСЕ и доклад бывшего британского депутата Р.Уолтера “Об эскалации насилия в Нагорном Карабахе и на других оккупированных территориях Азербайджана”. Посол, представляя точку зрения британского правительства, отметила, что в процессе урегулирования НК-проблемы Великобритания защищает формат Минской группы ОБСЕ.
Обсуждены будущий правовой документ РА – ЕС, а также вопросы, касающиеся экономической политики Армении.