Փետրվարի 12-ին տեղի են ունեցել Երիտասարդական խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների նիստերը, եւ ընտրվել են հանձնաժողովների նախագահներ:
Առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Թաթուլ Գեւորգյանը:
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Անի Մկրտչյանը:
Գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրվել է Աննա Գաբրիելյանը:
Գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Շողեր Բաղդասարյանը:
Պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրվել է Հայկ Սարգսյանը:
Պետական եւ իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրվել է Վարդուհի Սարգսյանը:
Սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողով նախագահ է ընտրվել Տիգրան Հարությունյանը:
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրվել է Հովհաննես Հարությունյանը:
Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Կարեն Սիմոնյանը:
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Ռաֆայել Հունանյանը:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 11-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն: ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են պատգամավորներ Արտակ Զաքարյանը, Արտակ Դավթյանը եւ Թեւան Պողոսյանը: Աշխատանքային այցի սկզբում Ազգային ...

On February 12, the sittings of the Standing Committees of the Youth Parliament were held, and Chairs of the Committees were elected.
Tatul Gevorgyan was elected Chairman of the Standing Committee on Healthcare, Maternity and Childhood.
Ani Mkrtchyan was elected Chair of the Standing Committee on Foreign Relations.
Anna Gabrielyan was elected Chair of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport.
Shogher Baghdasaryan was elected Chair of the Standing Committee on Agriculture and Environment.
Hayk Sargsyan was elected Chairman of the Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs.
Tigran Harutyunyan was elected Chairman of the Standing Committee on Social Affairs.
Hovhannes Harutyunyan was elected Chairman of the Standing Committee on Economic Affairs.
Karen Simonyan was elected Chairman of the Standing Committee on European Integration.
Rafayel Hunanyan was elected Chairman of the Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs.
On February 11, the Delegation led by the President of the RA National Assembly Galust Sahakyan left for the Nagorno Karabakh Republic on a working visit.The deputies Artak Zakaryan, Artak Davtyan and Tevan Poghosyan are in the delegation led by the RA NA President.At the beginning of the working vi...