Փետրվարի 12-ին տեղի են ունեցել Երիտասարդական խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների նիստերը, եւ ընտրվել են հանձնաժողովների նախագահներ:
Առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Թաթուլ Գեւորգյանը:
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Անի Մկրտչյանը:
Գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրվել է Աննա Գաբրիելյանը:
Գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Շողեր Բաղդասարյանը:
Պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրվել է Հայկ Սարգսյանը:
Պետական եւ իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրվել է Վարդուհի Սարգսյանը:
Սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողով նախագահ է ընտրվել Տիգրան Հարությունյանը:
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրվել է Հովհաննես Հարությունյանը:
Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Կարեն Սիմոնյանը:
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Ռաֆայել Հունանյանը:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 11-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն: ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են պատգամավորներ Արտակ Զաքարյանը, Արտակ Դավթյանը եւ Թեւան Պողոսյանը: Աշխատանքային այցի սկզբում Ազգային ...

12 февраля состоялись заседания постоянных комиссий Молодежного парламента (МП), на которых избраны председатели всех 12 комиссий.
Председателями профильных комиссий МП по внешним сношениям, по вопросам здравоохранения, материнства и детства, по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта, по вопросам сельского хозяйства и охраны природы, по вопросам территориального управления и местного самоуправления, по государственно-правовым вопросам, по защите прав человека и общественным вопросам, по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, по социальным вопросам,  по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, по экономическим вопросам избраны О.Арутюнян, Т.Арутюнян, Ш.Багдасарян, А.Габриелян, Т.Геворкян, Р.Карамян, А.Мкртчян, Л.Саакян, А.Саргсян, В.Саргсян, К.Симонян, Р.Унанян.
11 февраля делегация, возглавляемая Председателем НС РА Г.Саакяном, посетила с рабочим визитом НКР.  В составе делегации – депутаты НС А.Закарян, А.Давтян и Т.Погосян.В начале рабочего визита Председатель НС Г.Саакян и члены делегации в сопровождении вице-спикера парламента Арцаха В.Балаяна пос...