ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը հունիսի 24-ին հանդիպել է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի հայաստանյան ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են երեխաների իրավունքներին առնչվող մի շարք հարցերի, մեր երկրում ներառական կրթության իրականացմանը, կարեւորել խնամատար ընտանիքի ինստիտուտի ներդրումը:
Այս համատեքստում զրուցակիցները կարեւորել են հասարակության իրազեկումը, որպեսզի վերջինս պատրաստ լինի այն փոփոխություններին, որոնք սպասվում են այդ ոլորտներում:
Հանդիպմանը զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 27-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով : ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հունիսի 24-ին ընդունել է Բուենոս-Այրես քաղաքի խորհրդարանի պատգամավոր Գուստավո Վերային: Ողջունելով հյուրի այցը Հայաստան՝ Էդուարդ Շարմազանովը բարձր է գնահատել հայ-արգենտինական բազմակողմ հարաբերությունները եւ նշել, որ դրանք զարգանում են համաչափ եւ բնականոն հունով: Ն...

24 июня председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам   Э.Варданян встретилась с представителем Детского фонда ООН в Армении Таней Радочей.
В ходе встречи собеседники обратились к ряду вопросов по правам детей, реализации инклюзивного образования и внедрению института приемной семьи в РА.
В этом контексте подчеркнута важность подготовки общества к ожидаемым в этой сфере изменениям.
На встрече собеседники коснулись также вопросов, представляющих взаимный интерес.
По решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА 27 июня, в 12:00 часов, созывается внеочередная сессия НС – по повестке дня инициатора. ...
24 июня вице-спикер НС Э.Шармазанов принял депутата парламента Буенос-Айреса Густаво Веру. Приветствуя визит гостя в Армению, Э.Шармазанов высоко оценил армяно-аргентинские разносторонние отношения, отметив их закономерное развитие. Он подчеркнул важность максимального укрепления и развития связей с...