ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի նախագահ Լաուրա Բոլդրինիին
Հարգելի տիկին նախագահ, ցավով տեղեկացանք Իտալիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի մասին:  Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում  մարդկային զոհերի պատճառ հանդիսացած արհավիրքի կապակցությամբ:
Դժվարին այս պահին մեր զորակցությունն ու համերաշխությունն եմ ցանկանում հայտնել զոհերի եւ վիրավորների ընտանիքներին:
24.08.2016
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Պիետրո Գրասսոյին
Հարգելի պարոն նախագահ, ցավով տեղեկացանք Իտալիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի մասին: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում մարդկային զոհերի պատճառ հանդիսացած արհավիրքի կապակցությամբ: Դժվարին այս պահին մեր զորակցությունն ու համերաշխությունն ե...

RA NA President Galust Sahakyan Addresses a Condolence Letter to President of Chamber of Deputies Laura Boldrini
Honourable Mrs. President,
We learnt with grief about the destructive earthquake in Italy . On behalf of the RA National Assembly and on my own behalf I express my deepest sympathy for the disaster inflicting casualties.
At this moment of hardship I would like to express our support and solidarity with the families of the wounded and victims.
RA NA President Galust Sahakyan Addresses a Condolence Letter to President of Senate of Italian Republic Pietro Grasso
Honourable Mr. President,We learnt with grief about the destructive earthquake in Italy. On behalf of the RA National Assembly and on my own behalf I express my deepest sympathy for the disaster inflicting casualties. At this moment of hardship I would like to express our support and solidarity with...