ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ 334 սրահում կազմակերպում է խորհրդարանական լսումներ «Տավարաբուծության զարգացման ծրագիրը գործողության մեջ» թեմայով:...
Դեկտեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը պարգեւներ է հանձնել Մոսկվայում կայացած միջխորհրդարանական միջազգային խաղերի շախմատի մրցաշարում թիմային հաշվարկով երկրորդ տեղը գրաված ՀՀ ԱԺ հավաքականին, անհատական մրցաշարում երրորդ եւ երկրորդ տեղերը գրաված ԱԺ պատգամավորներ Աղվան Վարդանյանին եւ Արաիկ Հով...
Գալուստ Սահակյանը պարգեւատրել է ԵՊՀ արեւելագիտության ֆակուլտետի դեկանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 16-ին կրթության բնագավառում ներդրած ավանդի համար ՀՀ անկախության 25-ամյակի կապակցությամբ եւ ծննդյան 80-ամյակի առթիվ ԱԺ պատվո մեդալով է պարգեւատրել ԵՊՀ արեւելագիտության ֆակուլտետի դեկան Գուրգեն Մելիքյանին: ԱԺ նախագահը շնորհավորել է Գուրգեն Մելիքյանին՝ բարձր գ...
Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի պաշտպանական քոլեջի 129-րդ դասընթացի մասնակիցների եւ դասախոսների հետ: Կորյուն Նահապետյանը հանդես է եկել դասախոսությամբ, որում արծարծվել են տարած...

16 декабря Председатель НС Г.Саакян вручил награды сборной НС РА, занявшей в состоявшемся в Москве шахматном турнире международных межпарламентских игр второе место в командном зачете, занявшим в индивидуальном турнире второе и третье места депутатам НС А.Ованнесяну и А.Варданяну. Занявшая в шахматн...
Г.Саакян наградил декана факультета востоковедения ЕГУ
16 декабря Председатель НС Г.Саакян за вклад в сферу образования, в связи с 25-летием независимости РА и 80-летием со дня рождения наградил декана факультета востоковедения ЕГУ Гургена Меликяна Почетной медалью НС. Председатель НС поздравил Г.Меликяна, высоко оценив его патриотические, человеческие ...
15 декабря председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с участниками и преподавателями 129-х курсов Оборонного колледжа НАТО (NDC). К.Нагапетян поднял в своей лекции вопросы региональной безопасности, представил векторы сотрудни...