ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ 334 սրահում կազմակերպում է խորհրդարանական լսումներ «Տավարաբուծության զարգացման ծրագիրը գործողության մեջ» թեմայով:...
Դեկտեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը պարգեւներ է հանձնել Մոսկվայում կայացած միջխորհրդարանական միջազգային խաղերի շախմատի մրցաշարում թիմային հաշվարկով երկրորդ տեղը գրաված ՀՀ ԱԺ հավաքականին, անհատական մրցաշարում երրորդ եւ երկրորդ տեղերը գրաված ԱԺ պատգամավորներ Աղվան Վարդանյանին եւ Արաիկ Հով...
Գալուստ Սահակյանը պարգեւատրել է ԵՊՀ արեւելագիտության ֆակուլտետի դեկանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 16-ին կրթության բնագավառում ներդրած ավանդի համար ՀՀ անկախության 25-ամյակի կապակցությամբ եւ ծննդյան 80-ամյակի առթիվ ԱԺ պատվո մեդալով է պարգեւատրել ԵՊՀ արեւելագիտության ֆակուլտետի դեկան Գուրգեն Մելիքյանին: ԱԺ նախագահը շնորհավորել է Գուրգեն Մելիքյանին՝ բարձր գ...
Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի պաշտպանական քոլեջի 129-րդ դասընթացի մասնակիցների եւ դասախոսների հետ: Կորյուն Նահապետյանը հանդես է եկել դասախոսությամբ, որում արծարծվել են տարած...

On December 16, the RA NA Speaker Galust Sahakyan handed awards to the RA NA team, which had occupied the second place in the chess competition of the inter-parliamentary international games held in Moscow, the NA deputies Aghvan Vardanyan and Araik Hovhannisyan, who respectively occupied the third ...
Galust Sahakyan Awards Dean of YSU Faculty of Oriental Studies
On December 16, the RA NA Speaker Galust Sahakyan awarded the Dean of YSU Faculty of Oriental Studies Gurgen Melikyan the NA Medal of Honour for his contribution to the sphere of education on the 25th anniversary of the RA Independence and 80th birth anniversary.The NA Speaker congratulated Gurgen M...
On December 15, the Chair of the Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs of the RA National Assembly met with the participants and lecturers of the 129th course of NATO Defense College (NDC).Koryun Nahapetyan gave a lecture, where he touched upon the regional security, ...