ՀՀ ԱԺ նախագահը ցավակցել է Ալի Լարիջանիին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Ալի Արդեշիր Լարիջանիին:
ԱԺ նախագահի ցավակցական հեռագրում մասնավորապես ասվում է.
«Հարգելի՛ գործընկեր, խոր կսկիծով տեղեկացա Իրանի Իսլամական Հանրապետության հյուսիս-արեւմուտքում գտնվող Գոլեստան նահանգում ածխի հանքահորում որոտացած պայթյունի մասին, որը բազմաթիվ զոհերի պատճառ է դարձել:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից մեր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում Ձեզ եւ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ զոհվածների ընտանիքներին ու մերձավորներին մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:
04.05.2017
Լրատվամիջոցների հարգելի ներկայացուցիչներ, խորհրդարանական խմբակցությունների՝ մայիսի 5-ին կայանալիք ճեպազրույցները տեղի կունենան հետեւյալ ժամերին` ՀԱԿ խմբակցություն 12:10, ՀՀԿ խմբակցություն 12:30: ...
Ազգային ժողովի նիստը չի կայացել
Քվորումի բացակայության պատճառով Ազգային ժողովի մայիսի 4-ի նիստը չի կայացել: Ժամը 12:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 3 ժամ, որի ընթացքում եւս անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նա...

The RA NA Speaker Galust Sahakyan sent condolence message to the Speaker of the Majlis of the Islamic Republic of Iran Ali Ardeshir Larijani.
The NA Speaker's condolence telegram particularly reads:
“Dear colleague, I learnt with deep grief on the explosion struck in the coal mine of Golestan Province in the north-western part of the Islamic Republic of Iran, which caused death of numerous victims.
On behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me I express my deep sympathy and support to you and the friendly people of Iran, wishing steadfastness to the victims’ families and relatives, and quick recovery to the injured.”
04.05.2017
The May 4 sitting of the National Assembly was not held because of lack of a quorum. At 12:00 appropriate number of deputies was not registered. Under the NA Rules of Procedure, the deputies’ registration continued for 3 hours, during which necessary number of deputies was also not registered. The N...