ՀՀ ԱԺ նախագահը ցավակցել է Ալի Լարիջանիին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Ալի Արդեշիր Լարիջանիին:
ԱԺ նախագահի ցավակցական հեռագրում մասնավորապես ասվում է.
«Հարգելի՛ գործընկեր, խոր կսկիծով տեղեկացա Իրանի Իսլամական Հանրապետության հյուսիս-արեւմուտքում գտնվող Գոլեստան նահանգում ածխի հանքահորում որոտացած պայթյունի մասին, որը բազմաթիվ զոհերի պատճառ է դարձել:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից մեր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում Ձեզ եւ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ զոհվածների ընտանիքներին ու մերձավորներին մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:
04.05.2017
Լրատվամիջոցների հարգելի ներկայացուցիչներ, խորհրդարանական խմբակցությունների՝ մայիսի 5-ին կայանալիք ճեպազրույցները տեղի կունենան հետեւյալ ժամերին` ՀԱԿ խմբակցություն 12:10, ՀՀԿ խմբակցություն 12:30: ...
Ազգային ժողովի նիստը չի կայացել
Քվորումի բացակայության պատճառով Ազգային ժողովի մայիսի 4-ի նիստը չի կայացել: Ժամը 12:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 3 ժամ, որի ընթացքում եւս անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նա...

Председатель НС выразил соболезнование Али Лариджани
Председатель НС Г.Саакян направил телеграмму соболезнования  Председателю Меджлиса Исламской Республики Иран Али Ардеширу Лариджани.
В телеграмме соболезнования спикера НС, в частности, сказано:
“Уважаемый коллега, с глубокой душевной болью узнал о взрыве на угольной шахте в северо-западной иранской провинции Голестан, повлекшем множество жертв.
От имени НС РА и себя лично выражаем  глубокое соболезнование и поддержку Вам и дружественному народу Ирана,  желая семьям и близким погибших стойкости, а раненым – скорейшего выздоровления”.
04.05.2017
4 мая ввиду отсутствия кворума заседание НС не состоялось. В 12:00 часов соответствующее число депутатов не зарегистрировано. В соответствии с законом “Регламент НС” регистрация депутатов продолжалась 3 часа, в течение которых необходимого количества депутатов также не было зарегистрировано.Вице-спи...