Քվորումի բացակայության պատճառով Ազգային ժողովի մայիսի 4-ի նիստը չի կայացել: Ժամը 12:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 3 ժամ, որի ընթացքում եւս անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել:
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը տեղեկացրել է, որ քվորում չապահովելու պատճառով նիստը համարվում է չկայացած:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Ալի Արդեշիր Լարիջանիին: ԱԺ նախագահի ցավակցական հեռագրում մասնավորապես ասվում է. «Հարգելի՛ գործընկեր, խոր կսկիծով տեղեկացա Իրանի Իսլամական Հանրապետության հյուսիս-արեւմուտքում գտնվող Գոլեստան նահան...

The May 4 sitting of the National Assembly was not held because of lack of a quorum. At 12:00 appropriate number of deputies was not registered. Under the NA Rules of Procedure, the deputies’ registration continued for 3 hours, during which necessary number of deputies was also not registered.
The NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan has informed that the sitting is considered not held because of not providing a quorum.
The RA NA Speaker Galust Sahakyan sent condolence message to the Speaker of the Majlis of the Islamic Republic of Iran Ali Ardeshir Larijani.The NA Speaker's condolence telegram particularly reads:“Dear colleague, I learnt with deep grief on the explosion struck in the coal mine of Golestan Province...