Մայիսի 18-ին ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո մեկնարկել է ՀՀ ԱԺ վեցերորդ գումարման առաջին նստաշրջանի աշխատանքը: «ՀՀ ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն՝ մինչեւ խորհրդարանի նախագահի ընտրությունն ԱԺ նիստերը վարել է տարիքով ավագ պատգամավոր Կնյազ Հասանովը: Առաջին նստաշրջանի բացման առթիվ նորընտիր խորհրդարանին ող...
Ծնվել է 1947թ. մայիսի 5-ին Երեւանում: 1971թ. ավարտել է Երեւանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական ինստիտուտի մանկաբուժական ֆակուլտետը: Մանկաբույժ: 1971-1998թթ. մանկական վիրաբուժության, երիկամների եւ լյարդի փոխպատվաստման մասնագիտացում եւ վերապատրաստումներ է անցել Ռուսաստանում, Բելգիայում, Շվեյցարիայու...
«Հարգելի՛ նախագահող, Ազգային ժողովի հարգելի՛ պատգամավորներ, շնորհակալ եմ Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում իմ թեկնածությունն առաջադրելու համար: Ես իմ երախտագիտությունն եմ հայտնում ՀՀ Նախագահին, Հանրապետական կուսակցության իմ գործընկերներին նման վստահության համար: Այդ վստահությունը ստիպում է ինձ մեր ե...

18 мая под звуки Гимна РА стартовала первая сессия НС шестого созыва.  Согласно закону “Регламент НС РА”, до избрания спикера парламента, заседания НС ведет старейший по возрасту депутат К.Гасанов.В связи с началом первой сессии новоизбранный парламент приветствовал Президент РА С.Саргсян. Выст...
Родился 5 мая 1947г. в  Ереване.В 1971г. окончил педиатрический факультет Ереванского государственного медицинского института им. М. Гераци (ЕрГМИ). Педиатр. В 1971-1989гг. прошел специализацию по детской хирургии, пересадке почек и печени, переподготовку в России, Бельгии, Швейцарии, Франции. ...
“Уважаемый председательствующий, уважаемые депутаты НС, благодарю за  выдвижение моей кандидатуры на должность Председателя НС. Я выражаю свою признательность Президенту РА, коллегам по Республиканской партии за такое доверие. Это доверие заставляет меня в этот переходный период развития страны...