ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի Համայնքների պալատի նախագահ Ջոն Բերքոուին եւ Լորդերի պալատի նախագահ լորդ Ֆոուլերին:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին Մանչեսթեր քաղաքի մարզադաշտում տեղի ունեցած դաժան ահաբեկչության կապակցությամբ, որի հետեւանքով զոհվել եւ վիրավորվել են տասնյակ անմեղ մարդիկ: Մենք խստորեն դատապարտում ենք այդ դաժան եւ անմարդկային արարքը:
Մեր զորակցությունն ենք հայտնում Ձեզ՝ կիսելով զոհերի հարազատների վիշտը, իսկ վիրավորներին մաղթում շուտափույթ ապաքինում:

The RA NA Speaker Ara Babloyan sent a message of condolences to John Bercow and Lord Fowler, Speaker of the House of Commons and Lord Speaker of the House of Lords of the Parliament of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland respectively.
On behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me, I offer my deepest condolences to you, the friendly people of the United Kingdom on the callous terrorist act occurred at Manchester City Arena, as a result of which dozens of innocent people died and injured. We strictly condemn that cruel and inhuman act.
We express our support to you, sharing the grief of the victims’ relatives, and wish quick recovery to the injured.