ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հունիսի 26-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Թերենս Նիկոլաուս Քուիքին: Հանդիպմանը ներկա էր Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նաֆսիկա Նենսի Էվա Վրայլան: Ողջունելով հյուրին՝ Էդուարդ Շարմազան...
Հունիսի 26-ին ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում սկսվել է քննարկվել «ՀՀ 2016թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը, որին ներկա են եղել ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ եւ ՀՀ կառավարության անդամներ: ՀՀ ...

On June 26, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov received Terens-Nikolaos Quick, Deputy Foreign Minister of Greece, who had arrived in Armenia on a working visit. The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hellenic Republic to Armenia Nafsika Nancy Eva Vraila attended the meeting...
On June 26, at the joint sitting of the RA National Assembly Standing Committees the annual report on the Execution of the RA State Budget for 2016 was begun to be debated, where the RA Prime Minister Karen Karapetyan, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, the RA NA deputies and the members o...