ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հունիսի 26-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Թերենս Նիկոլաուս Քուիքին: Հանդիպմանը ներկա էր Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նաֆսիկա Նենսի Էվա Վրայլան: Ողջունելով հյուրին՝ Էդուարդ Շարմազան...
Հունիսի 26-ին ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում սկսվել է քննարկվել «ՀՀ 2016թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը, որին ներկա են եղել ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ եւ ՀՀ կառավարության անդամներ: ՀՀ ...

26 июня вице-спикер НС Э.Шармазанов принял прибывшего в Армению с рабочим визитом заместителя министра иностранных дел Греции Теренса Николауса Куика. На встрече присутствовала Чрезвычайный и Полномочный посол Греции в РА Нафсика Ненси Эва Врайла.Приветствуя гостя, Э.Шармазанов отметил, что армяно-г...
26 июня на совместном заседании  постоянных комиссий НС начались дебаты по годовому отчету “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2016г.”, на котором присутствовали премьер-министр РА К.Карапетян, вице-спикер НС Э.Шармазанов, депутаты НС и члены Правительства РА. По повестке заседан...