Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի Բելառուսի հարցերի աշխատանքային խմբի նիստին մասնակցելու համար 2017 թ. հունիսի 28-30-ը Բրյուսել (Բելգիայի Թագավորություն) կգործուղվի Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Իվետա Տոնոյանը: ...
Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Պրահայի Սուրբ Հոգի հայկական եկեղեցի
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանն ու Վարդան Բոստանջյանը, Չեխիայի Հանրապետություն կատարած այցի շրջանակում հունիսի 27-ին այցելել է Պրահայի կենտրոնում գտնվող Սուրբ Հոգի հայկա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 27-ին Սեուլում հանդիպել է Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի խոսնակ Չոն Սե Կյունի հետ: ՀՀ ԱԺ նախագահն իր խոսքում նշել է. «Կորեայի Հանրապետությունն Արեւելյան Ասիայի տարածաշրջանում Հայաստանի կարեւոր գործընկերներից մեկն է: Այս տարի մենք նշում ենք Հայաստանի եւ Կորե...
Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Խոսրով Հարությունյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ հունիսի 27-ին քննարկվել է «ՀՀ 2016 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը, որը վերաբերում էր եկամուտների ձեւա...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունիսի 27-ին գումարել է հերթական նիստ, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Հրայր Թովմասյանը: Քննարկվել է «Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության մասին» հաղորդումը: Հիմնական զեկուցող, Կենտրոնական ընտրական...
ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հունիսի 27-ին ընդունել է Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին: Ողջունելով հյուրին Ազգային ժողովում՝ Արմեն Աշոտյանը հույս է հայտն...
Ես ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել պարոն Թինի Կոքսին իր նվիրվածության եւ իրապես այս բարդ զեկույցը ներկայացնելու համար: Ինձ համար այս պահը խորհրդանշական է: Սա իմ առաջին ելույթն է որպես հայկական պատվիրակության ղեկավար, եւ ես ուրախ եմ վերադառնալ Վեհաժողով: Ես աշխատել եմ այստեղ 3.5 տարի, այսինքն՝ ...
«Միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացումը՝ ի շահ Եվրասիական տարածաշրջանի երկրների համատեղ բարգավաճման» «Հարգելի պարոն Չոն, հարգելի պարոն Վոլոդին, հարգելի գործընկերներ, տիկնայք եւ պարոնայք, առաջին հերթին, թույլ տվեք հայտնել իմ անկեղծ երախտագիտությունը Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագ...

Возглавляемая Э.Шармазановым делегация посетила пражскую армянскую церковь Св.Духа
27 июня делегация, возглавляемая вице-спикером НС, руководителем группы дружбы Армения – Чехия Э.Шармазановым, в рамках визита в Чешскую Республику посетила армянскую церковь Св.Духа Праги, переданную католической церковью Армянской Апостольской церкви в 2015 г.   В рамках визита вице-спик...
А.Баблоян встретился с главой парламента Кореи
27 июня Председатель НС А.Баблоян встретился в Сеуле со спикером Национального Собрания Республики Корея Чон Се Кюном.Председатель НС в своем слове отметил: “Республика Корея – один из важнейших партнеров Армении в Восточной Азии. В этом году мы отмечаем 25-летие установления дипломатических отношен...
27 июня на совместном заседании  постоянных комиссий НС  по экономическим вопросам и финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством соответственно Х.Арутюняна и Г.Минасяна продолжены обсуждения годового отчета “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2016 г.” по куриру...
27 июня постоянные комиссии НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека и по здравоохранению и социальным вопросам созвали очередные заседания под председательством соответственно Г.Товмасяна и А.Акопяна.В профильных комиссиях рассмотрены соответственно документы “О деятельности ЦИ...
27 июня председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в РА Дж.Фарнуорт.Приветствуя гостью в НС, А.Ашотян выразил надежду, что его первая встреча с послом в качестве председателя вне...
“Хотелось бы выразить признательность г-ну Тини Коксу за его преданность и представление этого действительно сложного доклада.Для меня это символичный момент. Это мое первое выступление как руководителя армянской делегации, и я рада возвращению на Ассамблею. Я работала здесь 3,5 года, т.е. не новый ...
Выступление Председателя НС РА А.Баблояна на второй встрече спикеров парламентов стран Евразии “Развитие межпарламентского сотрудничества в интересах совместного благополучия стран Евразийского региона”
"Уважаемый господин Чон, уважаемый господин Володин, уважаемые коллеги, дамы и господа!Прежде всего позвольте выразить слова искренней благодарности председателю Национального Собрания Республики Корея господину Чон Се Кюну и председателю Государственной Думы Российской Федерации господину Вячеславу...