Խորհրդարանական պատվիրակությունն Արցախում է
Հայաստանի եւ Արցախի խորհրդարանների միջեւ հարաբերություններն ամրապնդելու եւ զարգացնելու նպատակով հուլիսի 11-13-ը Ստեփանակերտ (Արցախի Հանրապետություն) է մեկնել ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Հակոբ Հակոբյանը, Գագիկ Մինասյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Կորյուն Նահապետյանը, Հրայր Թովմասյանը, Արմեն Աշոտյանը, Վարդան Բոստանջյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Արաիկ Հովհաննիսյանը, Կարեն Ավագյանը եւ Աղվան Վարդանյանը:
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունենալու Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի, ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի, ԱՀ Ազգային ժողովի խմբակցությունների ղեկավարների, մշտական հանձնաժողովների նախագահների, ԱՀ պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանի հետ:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանի հանդիպումը աշակերտների հետ
Հուլիսի 12-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը «Ամառային դպրոց» ծրագրի շրջանակում հանդիպել է «Զարթոնք» քաղաքացիական կրթության կենտրոնի շուրջ 30 մասնակիցների հետ, ովքեր մայրաքաղաքի տարբեր ավագ դպրոցների աշակերտներ են: Հենց սկզբից հանդիպման ձեւաչափ է ընտրվել հարցուպատասխանը...
Քննարկելով վերջին շրջանում հակամարտության գոտում իրավիճակի սրումը, Ադրբեջանի կողմից շարունակական ապակառուցողական եւ սադրիչ գործողությունները, Ադրբեջանում պետական մակարդակով այլատյացության դրսեւորումը՝ Կողմերը՝ կարեւորում են 1994 եւ 1995թթ. զինադադարի անժամկետ համաձայնագրերով ստանձնած միջազգային պարտ...

Парламентская делегация – в Арцахе
11-13 июля с целью укрепления и развития отношений между парламентами РА и Арцаха в Степанакерте (Республика Арцах) находится делегация НС РА, в составе которой депутаты К.Авагян, А. Акопян, Х. Арутюнян, А. Ашотян, В. Багдасарян, В. Бостанджян, А.Варданян, Н. Зограбян, Г. Минасян, К. Нагапетян, А. Оганесян, А. Рустамян, Г. Товмасян, В. Энфиаджян.
Вице-спикер НС А.Ованнисян встретилась с учащимися
12 июля вице-спикер НС А.Ованнисян в рамках программы “Летняя школа” встретилась с более чем 30 участниками центра гражданского образования “Зартонк”, являющимися учащимися различных старших школ столицы. В формате вопросов-ответов вице-спикер не только ответила на многочисленные вопросы гостей, но ...
Обсудив обострение в последнее время ситуации в зоне конфликта, непрерывные и провокационные действия Азербайджана, проявления ксенофобии в Азербайджане на государственном уровне,Стороныосознают важность выполнения взятых бессрочными соглашениями о перемирии 1994 и 1995 гг. международных обязательст...