Խորհրդարանական պատվիրակությունն Արցախում է
Հայաստանի եւ Արցախի խորհրդարանների միջեւ հարաբերություններն ամրապնդելու եւ զարգացնելու նպատակով հուլիսի 11-13-ը Ստեփանակերտ (Արցախի Հանրապետություն) է մեկնել ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Հակոբ Հակոբյանը, Գագիկ Մինասյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Կորյուն Նահապետյանը, Հրայր Թովմասյանը, Արմեն Աշոտյանը, Վարդան Բոստանջյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Արաիկ Հովհաննիսյանը, Կարեն Ավագյանը եւ Աղվան Վարդանյանը:
Այցի շրջանակում պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունենալու Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի, ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի, ԱՀ Ազգային ժողովի խմբակցությունների ղեկավարների, մշտական հանձնաժողովների նախագահների, ԱՀ պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանի հետ:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանի հանդիպումը աշակերտների հետ
Հուլիսի 12-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը «Ամառային դպրոց» ծրագրի շրջանակում հանդիպել է «Զարթոնք» քաղաքացիական կրթության կենտրոնի շուրջ 30 մասնակիցների հետ, ովքեր մայրաքաղաքի տարբեր ավագ դպրոցների աշակերտներ են: Հենց սկզբից հանդիպման ձեւաչափ է ընտրվել հարցուպատասխանը...
Քննարկելով վերջին շրջանում հակամարտության գոտում իրավիճակի սրումը, Ադրբեջանի կողմից շարունակական ապակառուցողական եւ սադրիչ գործողությունները, Ադրբեջանում պետական մակարդակով այլատյացության դրսեւորումը՝ Կողմերը՝ կարեւորում են 1994 եւ 1995թթ. զինադադարի անժամկետ համաձայնագրերով ստանձնած միջազգային պարտ...

Parliamentary Delegation in Artsakh
The delegation of the RA National Assembly, comprised of the RA NA deputies Vahram Baghdasaryan, Hakob Hakobyan, Gagik Minasyan, Khosrov Harutyunyan, Koryun Nahapetyan, Hrayr Tovmasyan, Armen Ashotyan, Vardan Bostanjyan, Naira Zohrabyan, Armen Rustamyan, Vahe Enfiajyan, Araik Hovhannisyan, Karen Avagyan and Aghvan Vardanyan left for Stepanakert (Republic of Artsakh) on July 11-13 to strengthen and develop the relations between the parliaments of Armenia and Artsakh.
Within the framework of the visit the delegation will have meetings with the President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan, the Speaker of the National Assembly of the Republic of Artsakh Ashot Ghulyan, the heads of the factions, the Chairs of the Standing Committees of the National Assembly of the Republic of Artsakh and the Defense Minister of the Republic of Artsakh Levon Mnatsakanyan.
Meeting of RA NA Deputy Speaker Arpine Hovhanissyan with Pupils
On July 12, within the framework of the Summer School the Deputy Speaker of the RA National Assembly Arpine Hovhannisyan met with about 30 participants of Zartonk/Rebirth Civil Education Centre, who were pupils of different senior schools of the capital. Just from the beginning the Q & A format was ...
Discussing the recent escalation of the situation in the conflict zone, as well as the continuous destructive and provocative actions by Azerbaijan, demonstration of xenophobia at the state level in Azerbaijan,The parties: Emphasize the implementation of the commitments taken by the 1994-95 ceasefir...