Արա Բաբլոյանն ընդունել է Յուրի Խաչատուրովին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն օգոստոսի 29-ին ընդունել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին, ով պաշտոնավարման ընթացքում առաջին անգամ աշխատանքային այցով գտնվում է Հայաստանում:
Գլխավոր քարտուղարը Հայաստան է այցելել ՀԱՊԿ անդամ պետություններ այցելության շրջանակում՝ նպատակ ունենալով այցի ընթացքում քննարկել այս տարվա աշնանը ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի Մինսկում կայանալիք վեհաժողովի նախապատրաստմանը  վերաբերող հարցերը:
Զրուցակիցները քննարկել են վերջին ամիսների ընթացքում ՀԱՊԿ գործունեությանը, առաջիկա միջոցառումներին, նոր ծրագրերին առնչվող բազմաթիվ հարցեր:
ՀՀ ԱԺ նախագահը կարեւորել է ՀԱՊԿ դերը եւ գործունեությունը տարածաշրջանում խաղաղության պահպանման եւ անվտանգության ամրապնդման գործում:
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Խոսրով Հարությունյանի նախագահությամբ օգոստոսի 29-ին հրավիրված նիստում քննարկել է առաջիկա աշնանային նստաշրջանի եւ առաջին քառօրյայի օրակարգերում ընդգրկվելիք մի շարք հարցեր։ Հանձնաժողովի օրակարգի հաստատումից հետո ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքաշինության պետ...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է Մաջեդ էլ Շաֆիին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն օգոստոսի 29-ին ընդունել է «Մեկ ազատ աշխարհ» ՀԿ ղեկավար Մաջեդ էլ Շաֆիի գլխավորած պատվիրակությանը: Արա Բաբլոյանը շնորհակալություն է հայտնել պատվիրակության ղեկավարին եւ կանադացի խորհրդարանականներին Արցախ այցելելու որոշման համար՝ նշելով, որ այնտեղ նրանք անաչառ տեղեկատվություն...

Ara Babloyan Receives Yuri Khachaturov
On August 29, the RA NA Speaker Ara Babloyan received the Secretary General of the Collective Security Treaty Organisation (CSTO) Yuri Khachaturov, who during his tenure first time was in Armenia on a working visit.
The Secretary General visited Armenia within the framework of the CSTO Member States' visit, aiming at discussing the issues concerning the preparation of the Assembly of the CSTO Collective Security Council to be held in Minsk in autumn of this year.
The interlocutors debated numerous issues regarding the CSTO activities, further events and the new programmes.
The RA NA Speaker highlighted the CSTO role and activities in preservation of peace and strengthening of security in the region.
Ara Babloyan Receives Majed El Shafie
On Agust 29, the RA NA Speaker Ara Babloyan received the delegation led by the Head of One Free World International (IFWI) NGO Majed El Shafie.Ara Babloyan thanked the Head of the delegation and the Canadian MPs for their decision to visit Artsakh, noting that there they will get unbiased informatio...