Սեպտեմբերի 6-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հրայր Թովմասյանի նախագահությամբ կայացած նիստում քննարկել եւ ՀՀ ԱԺ նստաշրջանի օրակարգի նախագծում ընդգրկվելու համար դրական եզրակացություն է տվել «Ի...
Սփյուռքի հետ աշխատանքի հայկական փորձը կներկայացվի Եվրոպայում
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը սեպտեմբերի 7-8-ը Պորտուգալիայի խորհրդարանի հրավերով Լիսաբոնում կմասնակցի ԵԽԽՎ նախաձեռնությամբ կազմակերպված կոնֆերանսի՝ սփյուռքի հետ կապված քաղաքականության շրջանակում խորհրդարանական փոխգործակցության մեխանիզմների վերաբերյալ: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 5-ին Ծաղկաձորում այցելել է Օրբելի եղբայրների տուն-թանգարան: Նշենք, որ այս տարի լրանում է անվանի ֆիզիոլոգ Լեւոն Օրբելու 135-ամյակը եւ ականավոր հայագետ, արեւելագետ եւ ազգագրագետ, Հայաստանի գիտությունների ակադեմիայի հիմնադիր նախագահ Հովսեփ Օրբելու 1...

6 сентября созваны заседания постоянных комиссий НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека,  по вопросам обороны и безопасности, по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта под председательством соответственно Г.Товмасяна, К.Нагапетяна и В.Бостанджяна.Депутат...
Армянский опыт работы с диаспорой будет представлен в Европе
7-8 сентября председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотян по приглашению парламента Португалии примет участие в Лиссабоне в организованной по инициативе ПАСЕ конференции по механизмам парламентского взаимодействия в рамках диаспорной политики.В рамках конференции намечается выступл...
5 сентября вице-спикер НС Э.Шармазанов посетил Дом-музей братьев Орбели в Цахкадзоре – в связи с исполняющимися в этом году 135-летием видного физиолога Левона Орбели и 130-летием выдающегося арменоведа, востоковеда и этнографа, основателя Академии наук Армении Иосифа (Овсепа) Орбели.Вице-спикер НС ...