Սեպտեմբերի 8-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի առաջարկությամբ ՀՀ ԱԺ խորհրդի 2017 թվականի հունիսի 12-ի «Միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում Ազգային ժողովի պատվիրակությունների կազմերը հաստատելու մասին» որոշման 5—րդ հավելվածում կատարվել է փոփոխություն. ՀՀ ԱԺ խորհրդի քվեարկությամբ ՀԱՊԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար է ընտրվել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը:
ՀՀ ԱԺ խորհրդի որոշմամբ լրացումներ են կատարվել 2017 թ. հուլիսի 11-ին ընդունված «Ազգային ժողովի բարեկամական խմբերի կազմերը հաստատելու մասին» որոշման մի շարք հավելվածներում:
ՀՀ ԱԺ խորհուրդը հաստատել է ՀՀ Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի եւ նույն նստաշրջանի սեպտեմբերի 11-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Ինչպես նաեւ ՀՀ ԱԺ խորհրդի կողմից սահմանվել են ՀՀ ԱԺ վեցերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի սեպտեմբերի 11-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը եւ մի շարք հարցերի քննարկման տեւողությունը:
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը սեպտեմբերի 8-ին Պորտուգալիայի խորհրդարանի հրավերով Լիսաբոնում մասնակցել է ԵԽԽՎ նախաձեռնությամբ կազմակերպված կոնֆերանսին, որտեղ հանդես է եկել ելույթով՝ Սփյուռքի հետ կապված քաղաքականության շրջանակում խորհրդարանական փոխգործակց...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 8-ին ընդունել է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի պատմության եւ իրավագիտության ֆակուլտետի հասարակագիտության բաժնի ուսանողներին եւ դասախոսներին: Հանդիպումն ընթացել է տարբեր հարցերի վերաբերյալ բովանդակալից քննարկում...

On September 8, the RA NA Council sitting presided over the Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan was held.
By the proposal of the RA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, an amendment was made in the Appendix 5 of the decision on Approving the Members of the National Assembly Delegations in the International Parliamentary Organizations: by the voting of the RA NA Council the RA NA Speaker Ara Babloyan was elected Head of the RA NA Delegation to the CSTO PA.
By the decision of the RA NA Council addenda were made to a number of appendices on Approving the Members of the National Assembly Friendship Groups adopted on July 11, 2017.
The RA NA Council approved the draft laws of the agendas of the second session of the sixth convocation of the RA National Assembly and the regular sittings to be convened on September 11 of the same session. The succession of the debate of the agenda items of the regular sittings to be held on September 11 of the second session of the RA NA sixth convocation and the duration of the debate of a number of issues were also set out by the RA NA Council.
On September 8, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan took part in the conference organized on the PACE initiative in Lisbon at the invitation of Portugal’s Parliament, where he delivered a speech on the mechanisms of the parliamentary cooperation within the f...
On September 8, the RA NA Deputy Minister Eduard Sharmazanov received the students and lecturers of Khachatur Abovyan Armenian State Pedagogical University of the Faculty of History and Law.The meeting went on in the format of the substantial discussions on different issues: the questions addressed ...