ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Միացյալ Թագավորության Լորդերի պալատի անդամ, հայազգի պրոֆեսոր, լորդ Արա Դարզիին: Հանդիպմանը ներկա էր Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը: Ողջունելով հյուրերի...
Սեպտեմբերի 22-ին Ազգային ժողովի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնեւի կենտրոնի փոխտնօրեն Ֆիլիպ Ֆլուրիի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանձնաժողովի եւ Զինված ուժերի ժողովրդավարական ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Հայ օգնության ֆոնդի պատվիրակությանը` ՀՕՖ-ի տնօրենների խորհրդի անդամ Օսկար Թաթոսիանի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Արտակ Զեյնալյանը: Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է պատվիրակության անդամներին եւ...
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը, ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը, ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպել են Միացյալ Թագավորության «Պահպանողական» կուսակցության պատվիրակության անդամների հետ, ով...
Չեխիայի խորհրդարանի անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Երեւանում գտնվող Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Չեխիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռոբին Բյոհնիշի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մարգարիտ Եսայանի եւ Վարդան Բոստ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում սեպտեմբերի 22-ին բացվել է արցախցի անվանի գեղանկարիչ, նյուրյորքաբնակ Ռուդիկ Պետրոսյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը: Այն նվիրված է Հայաստանի անկախության 26-րդ տարեդարձին: Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ ԱԺ աշխա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպել է Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Չեխիա-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Ռոբին Բյոհնիշի գլխավորած պատվիրակության հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել  նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին մասնակցել է Հայ-ամերիկյան առողջության կենտրոնի հիմնադրման 20-ամյակին նվիրված միջոցառմանը, որին ներկա էին ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը, ՀՀ առողջապահության նախարար Լեւոն Ալթունյանը, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, գործարար ու բարերար Ռո...
Սեպտեմբերի 22-ին` ժամը 13:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա միջազգային ճանաչում ունեցող գեղանկարիչ, արվեստի պրոֆեսոր Ռուդիկ Պետրոսյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը` նվիրված ՀՀ անկախության օրվան: ...

22 сентября Председатель НС А.Баблоян принял члена Палаты лордов Соединенного Королевства, хирурга армянского происхождения Ара Дарзи. На встрече присутствовал Чрезвычайный и Полномочный посол РА в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии А.Саркисян.Приветствуя гостя в парламенте, ...
22 сентября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности К.Нагапетян встретился с заместителем директора Женевского центра демократического контроля над вооруженными силами Филиппом Флури. В ходе встречи обсуждены вопросы сотрудничества парламентской комиссии и Центра на 20...
22 сентября Председатель НС А.Баблоян принял делегацию Армянского фонда помощи (АФП) во главе с членом Совета директоров фонда О.Татосианом. Во встрече участвовал член фракции “Елк” А.Зейналян.Глава парламента приветствовал членов делегации и высоко оценил патриотическую деятельность АФП, начатую с ...
22 сентября вице-спикер НС М.Мелкумян, председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян, секретарь парламентской фракции “Царукян” В.Энфиаджян встретились с членами делегации Консервативной партии Соединенного Королевства, прибывших в Армению по приглашению руководит...
Члены парламента Чехии посетили мемориал в Цицернакаберде
22 сентября находящаяся в Ереване делегация во главе с руководителем группы дружбы Чехия – Армения парламента Чехии Р.Бёнишем в сопровождении вице-спикера НС, руководителя группы дружбы Армения – Чехия Э.Шармазанова,  депутатов НС М.Есаян и В.Бостанджяна посетила мемориал в Цицернакаберде. Чешс...
22 сентября в фойе зала заседаний НС открылась выставка работ проживающего в Нью-Йорке известного арцахского живописца Рудика Петросяна, посвященная 26-й годовщине Независимости РА.  На открытии присутствовали Председатель НС А.Баблоян, депутаты НС, деятели искусства, журналисты, а также сотруд...
22 сентября вице-спикер НС, руководитель парламентской группы дружбы Армения – Чехия Э.Шармазанов встретился с делегацией во главе с руководителем группы дружбы Чехия – Армения Палаты депутатов парламента Чехии Р.Бёнишем.На встрече присутствовали также депутаты НС М.Есаян, Г.Меликян, В.Бостанджян и ...
22 сентября Председатель НС А.Баблоян принял участие в мероприятии, посвященном 20-летию учреждения Армяно-американского центра здоровья, на котором присутствовали первая леди РА Р.Саргсян, министр здравоохранения РА Л.Алтунян,  министр диаспоры РА Гр.Акопян, бизнесмен и меценат Р.Варданян....