ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Միացյալ Թագավորության Լորդերի պալատի անդամ, հայազգի պրոֆեսոր, լորդ Արա Դարզիին: Հանդիպմանը ներկա էր Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը: Ողջունելով հյուրերի...
Սեպտեմբերի 22-ին Ազգային ժողովի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնեւի կենտրոնի փոխտնօրեն Ֆիլիպ Ֆլուրիի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանձնաժողովի եւ Զինված ուժերի ժողովրդավարական ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Հայ օգնության ֆոնդի պատվիրակությանը` ՀՕՖ-ի տնօրենների խորհրդի անդամ Օսկար Թաթոսիանի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Արտակ Զեյնալյանը: Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է պատվիրակության անդամներին եւ...
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը, ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը, ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպել են Միացյալ Թագավորության «Պահպանողական» կուսակցության պատվիրակության անդամների հետ, ով...
Չեխիայի խորհրդարանի անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Երեւանում գտնվող Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Չեխիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռոբին Բյոհնիշի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մարգարիտ Եսայանի եւ Վարդան Բոստ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում սեպտեմբերի 22-ին բացվել է արցախցի անվանի գեղանկարիչ, նյուրյորքաբնակ Ռուդիկ Պետրոսյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը: Այն նվիրված է Հայաստանի անկախության 26-րդ տարեդարձին: Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ ԱԺ աշխա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպել է Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Չեխիա-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Ռոբին Բյոհնիշի գլխավորած պատվիրակության հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել  նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին մասնակցել է Հայ-ամերիկյան առողջության կենտրոնի հիմնադրման 20-ամյակին նվիրված միջոցառմանը, որին ներկա էին ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը, ՀՀ առողջապահության նախարար Լեւոն Ալթունյանը, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, գործարար ու բարերար Ռո...
Սեպտեմբերի 22-ին` ժամը 13:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա միջազգային ճանաչում ունեցող գեղանկարիչ, արվեստի պրոֆեսոր Ռուդիկ Պետրոսյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը` նվիրված ՀՀ անկախության օրվան: ...

On September 22, the Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan received the Member of the House of Lords of the United Kingdom, Armenian Professor, Lord Ara Darzi. The RA Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Armen Sargsyan at...
On September 22, the Chair of the Standing Committee on Defense and Security of the National Assembly Koryun Nahapetyan met with the Deputy Director at the Geneve Centre for the Democratic Control of the Armed Forces (DCAF) Philipp Fluri. During the meeting the issues of cooperation between the Comm...
On September 22, the Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan received the Delegation of the Fund for Armenian Relief (FAR) led by the member of the FAR Board of Directors Oscar Tatosian. The member of the RA NA Way Out Faction Artak Zeynalyan took part in the meeting.The Head of the Parliam...
On September 22, the Deputy Speaker of the RA National Assembly Mikayel Melkumyan, the Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan, the Secretary of the RA NA Tsarukyan Faction Vahe Enfiajyan met with the members of the Delegation of the Conservative Party of the Un...
Members of Czech Parliament Visit Tsitsernakaberd Memorial Complex
On September 22, the Delegation led by the Head of the Friendship Group Czech Republic-Armenia of the Chamber of Deputies of the Czech Republic Robin Bohnisch being in Yerevan accompanied by the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Friendship Group Armenia-Czech Republic Eduard Sharmazanov, t...
On September 22, in the foyer next to the Session Hall of the RA National Assembly the exhibition of the works of the well-known New York based painter Rudik Petrosyan from Artsakh was opened. It is dedicated to the 26th anniversary of Independence of Armenia.The RA NA Speaker Ara Babloyan, the RA N...
On September 22, the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Friendship Group Armenia-Czech Republic Eduard Sharmazanov met with the Delegation led by the Head of the Friendship Group Czech Republic-Armenia of the Chamber of Deputies of the Czech Republic Robin Bohnisch.The RA NA deputies Margar...
On September 22, the Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan took part in the event dedicated to the 20th anniversary of the establishment of the Armenian-American Wellness Center (AAWC), which attended the RA First Lady Rita Sargsyan, the RA Minister of Healthcare Levon Altunyan, the RA Mi...