Հոկտեմբերի 3-ին՝ ժամը 13:30-ին, ՀՀ ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա մամուլի ասուլիս, որտեղ ՀԱՊԿ  ԽՎ քաղաքական հարցերի եւ միջազգային հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Խոսրով Հարությունյանը մանրամասներ կներկայացնի հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Ժամանակակից պայմաններում հիբրիդային պատերազմներին կոլեկտիվ անվտանգության համակարգի արդյունավետ հակազդման հարցերը» թեմայով միջխորհրդարանական լսումների վերաբերյալ:
Հոկտեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը: ՀՀ ԱԺ խորհրդի որոշմամբ լրացումներ են կատարվել «ԱԺ բարեկամական խմբերի կազմերը հաստատելու մասին» որոշման մեջ, իսկ «Միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում ԱԺ պատվիրակությունների կազմերը հա...
Վերլուծական խորհրդի նիստում
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովում հոկտեմբերի 2-ին Արմեն Աշոտյանի նախագահությամբ «Վերլուծական խորհուրդ»-ը փակ ձեւաչափով քննարկել է «Իրաքյան Քրդստանի անկախության հանրաքվե. ազդեցություններ տարածաշրջանի վրա» հարցը: Քննարկմանը մասնակցել են ոլորտի փորձագետներ, Արցախի Հանրապետության Ա...
Երեւանում սեպտեմբերի 30-ին «Էլիտ պլազա» բիզնես կենտրոնում կայացել է ՀԱՊԿ ԽՎ-ի քաղաքական հարցերի ու միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնած «Ժամանակակից պայմաններում հիբրիդային պատերազմներին կոլեկտիվ անվտանգության համակարգի արդյունավետ հակազդման հարցերը» թեմայով միջխորհրդարանական...

On October 2, the RA NA Council sitting, moderated by the Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan, was held.By the decision of the RA NA Council addenda were made to the decision on Approving the Composition of the NA Friendship Groups, and amendments were made to the decisions on Appr...
At Sitting of Analytical Council
On October 2, in the RA NA Standing Committee on Foreign Relations moderated by Armen Ashotyan the Analytical Council in closed format discussed the issue A Referendum on Iraqi Kurdish Independence: Impact on the Region. Experts of the sphere, the Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relati...
On September 30, in Yerevan at the Elite Plaza Business Center the inter-parliamentary hearings on the theme The Effective Counteracting of the Collective Security System to the Hybrid Warfare in Modern Conditions initiated by the CSTO PA Permanent Commission on Political Issues and Intern...