Հոկտեմբերի 3-ին՝ ժամը 13:30-ին, ՀՀ ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա մամուլի ասուլիս, որտեղ ՀԱՊԿ  ԽՎ քաղաքական հարցերի եւ միջազգային հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Խոսրով Հարությունյանը մանրամասներ կներկայացնի հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Ժամանակակից պայմաններում հիբրիդային պատերազմներին կոլեկտիվ անվտանգության համակարգի արդյունավետ հակազդման հարցերը» թեմայով միջխորհրդարանական լսումների վերաբերյալ:
Հոկտեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը: ՀՀ ԱԺ խորհրդի որոշմամբ լրացումներ են կատարվել «ԱԺ բարեկամական խմբերի կազմերը հաստատելու մասին» որոշման մեջ, իսկ «Միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում ԱԺ պատվիրակությունների կազմերը հա...
Վերլուծական խորհրդի նիստում
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովում հոկտեմբերի 2-ին Արմեն Աշոտյանի նախագահությամբ «Վերլուծական խորհուրդ»-ը փակ ձեւաչափով քննարկել է «Իրաքյան Քրդստանի անկախության հանրաքվե. ազդեցություններ տարածաշրջանի վրա» հարցը: Քննարկմանը մասնակցել են ոլորտի փորձագետներ, Արցախի Հանրապետության Ա...
Երեւանում սեպտեմբերի 30-ին «Էլիտ պլազա» բիզնես կենտրոնում կայացել է ՀԱՊԿ ԽՎ-ի քաղաքական հարցերի ու միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնած «Ժամանակակից պայմաններում հիբրիդային պատերազմներին կոլեկտիվ անվտանգության համակարգի արդյունավետ հակազդման հարցերը» թեմայով միջխորհրդարանական...

Состоялось совещание Совета НС
2 октября состоялось совещание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Баблоян.По решению Совета внесены дополнения в решение “Об утверждении составов групп дружбы НС”, изменения в решения “Об утверждении составов делегаций НС в международных парламентских организациях” и  “Об утверждении сост...
На заседании Аналитического совета
2 октября в Постоянной комиссии НС по внешним связям под председательством А.Ашотяна Аналитический совет в закрытом режиме обсудил вопрос “Референдум независимости в Иракском Курдистане: воздействия на регион”. В дебатах приняли участие эксперты сферы, председатель  Постоянной комиссии по внешн...
30 сентября в Ереване, в бизнес-центре “Элит плаза”, состоялись инициированные Комиссией ПА ОДКБ по политическим вопросам и международному сотрудничеству межпарламентские слушания на тему “Вопросы эффективного противодействия системы коллективной безопасности гибридным войнам в современных условиях”...